Wybór nowej suszarki – czym się kierować?

Przez długi czas wszyscy byliśmy przyzwyczajeni do tego, że w naszym mieszkaniu musimy znaleźć miejsce na wysuszenie naszego prania – zwykła suszarka trochę go zajmuje i w niewielkich pomieszczeniach ciężko było faktycznie to zrobić. Nie mieliśmy jednak żadnego innego wyboru – nawet w przypadku posiadania podwórka lub balkonu, można z tego korzystać w tym celu tylko w tych cieplejszych miesiącach.

- R E K L A M A -

Od kilku lat nasza sytuacja się jednak znacznie ułatwiła, ponieważ teraz jesteśmy w stanie kupić sobie pralko-suszarkę – jedno urządzenie pozwala nam więc zarówno uprać nasze ubrania, jak i potem szybko je wysuszyć. Możemy więc od razu schować je do szafy i nie trzeba martwić się tym, iż nie mamy miejsca do postawienia tradycyjnej suszarki. Zakup takiego sprzętu nie jest jednak prosty, bo mamy ich na rynku bardzo wiele – a sami nie jesteśmy w stanie określić, jakie parametry są tutaj najbardziej pożądane.

Mamy do wyboru też zarówno pralko-suszarki – jak i oddzielne suszarki. Jeśli posiadamy sporo miejsca w naszym domu to takie rozwiązanie może być korzystniejsze – w czasie, gdy jedno pranie się już suszy, jesteśmy w stanie wstać kolejne. Będzie to na pewno wygodne w tych domach, gdzie mieszka dużo ludzi i na przykład małe dzieci – pranie jest tutaj konieczne tak naprawdę co chwilę. Jeśli nie masz pojęcia, na co się zdecydować – spróbuj na przykład odwiedzić internetowy ranking – Rankingo. Znajdziesz tam wyspecjalizowane rankingi sprzętów AGD oraz mnóstwo różnych modeli suszarek, a także dokładną rozpiskę ich parametrów oraz opinie wcześniejszych klientów.

- R E K L A M A -

Oczywiste jest to, że podczas takiego zakupu bardzo często kierujemy się przede wszystkim ceną urządzenia – nie ma w tym nic złego lub dziwnego. Warto jednak nie zapominać też o tym, że kupujemy sobie taki sprzęt na lata – te tanie suszarki mogą szybko się psuć, a przecież nie o to tutaj chodzi. Być może więc warto najpierw zastanowić się nad wyborem konkretnego urządzenia, które faktycznie będzie nam w 100% odpowiadało – a potem możemy przez jakiś czas po prostu oszczędzać pieniądze. Na pewno chcielibyśmy szybko mieć go w swoim domu – ale czasami lepiej trochę dłużej poczekać i dzięki temu móc potem faktycznie cieszyć się ze swojego nowego sprzętu.

Zalety zakupu pralko-suszarki

Tradycyjne suszarki do ubrań zajmują mnóstwo miejsca, są niezbyt wygodne i nie prezentują się też dobrze. W małym mieszkaniu często suszymy swoje ubrania na środku pokoju – wizyta gości jest wtedy niekomfortowa, bo nie chcemy przecież, aby musieli oni cały czas patrzeć na naszą suszącą się bieliznę.

- R E K L A M A -

To właśnie dlatego suszarki elektryczne i pralko-suszarki cieszą się tak dużą popularnością na licznych rankingach – obecnie wiele osób od razu decyduje się na zakup takiego sprzętu, gdy tylko zepsuje im się dotychczas używana pralka. Zaletą jest tutaj niewątpliwie to, że za jednym razem jesteśmy w stanie wysuszyć naprawdę sporo rzeczy – chociaż oczywiście będzie to zależało od wielkości bębna.

Ludzie i eksperci w rankingach doceniają takie pralko-suszarki także za to, iż często są one energooszczędne. Przez długi czas nie chciano w ogóle kupować sobie takich sprzętów, ponieważ podejrzewano, że korzystanie z nich znacznie podniesie wysokość płaconych rachunków. Dzisiaj sytuacja ta jest prostsza – wybieramy sobie urządzenie, które na pewno oszczędza energie i możemy z niego korzystać bez obaw. Więcej na ten temat przeczytasz tutaj, kliknij i zapoznaj się z dodatkowymi informacjami na temat pralko-suszarki.

zaletyzakupupralko-suszarki

Twórcy takich pralko-suszarek dbają także o to, aby nie niszczyły one naszych ubrań. Czasami boimy się, że podczas suszenia dojdzie do skurczenia się materiału lub pojawią się zadarcia – ale jest to raczej mało prawdopodobne. Mamy też zresztą do wyboru kilka różnych programów i dzięki temu jesteśmy w stanie idealnie wysuszyć każdy rodzaj tkaniny. Musimy jednak koniecznie zwracać uwagę na informacje, które umieszczone są na metce – tam powinny znaleźć się wskazówki dotyczące temperatury prania oraz tego, czy dany materiał w ogóle może być suszony inaczej niż naturalnie.

Polecane suszarki do prania w rankingu

Jeśli jednak szukasz bardziej tradycyjnej suszarki, to na stronie https://rankingo.com.pl/ranking-suszarek-do-prania/ znajdują się rankingi suszarek do prania i na pewno warto sobie to przynajmniej raz przejrzeć. Dlaczego? Dlatego, że w takich miejscach możemy szybko zapoznać się z najważniejszymi informacjami na temat danego urządzenia. To naturalne, że my nie musimy się na tym znać – mało kto od razu wie, co chce sobie kupić.

Klienci najczęściej patrzą właśnie na zużycie energii, wielkość bębna suszarki oraz posiadane przez nią programy. Cena również ma znaczenie, ale skoro i tak jesteśmy przygotowani na większy wydatek – zwykle raczej akceptujemy, gdy jest ona duża. Warto więc zainteresować się takim sprzętem i przejrzeć dostępne opcje w wyżej wymienionym rankingu.

Istotne informacje

Suszarki do ubrań niestety na pewno nie należą do sprzętów tanich – o tym warto od razu wiedzieć.

Na szczęście jednak na rynku dostępne są zarówno te droższe urządzenia – jak i trochę tańsze. Musimy jednak przygotować się na to, że tak czy inaczej nie jest to mały wydatek i na pewno trzeba to sobie dobrze przemyśleć. Wielkością przypominają one zwykłą pralkę, więc na pewno trzeba mieć na nie miejsce w swojej łazience. Czasami ludzie decydują się też postawić taką suszarkę na pralce – lub zabudować obydwa urządzenia w szafie. Trzeba tylko pamiętać o tym, że wnętrze tego sprzętu trzeba będzie czasami wietrzyć – nie chcemy przecież, aby nagromadziła się tam wilgoć. Grozi to pojawieniem się pleśni, a wtedy nasze wysuszone ubrania nie będą pachniały zbyt dobrze.

polecanesuszarkidopraniawrankingu

Jeżeli chodzi o dodatkowe funkcje takiej suszarki to możemy zwrócić uwagę na przykład na to, czy posiada ona system redukcji zagnieceń oraz na ile czytelny jest jej wyświetlacz. Nie przejmujmy się tym, iż początkowo trudno jest nam zrozumieć wszelkie zasady korzystania z takiego sprzętu – z czasem stanie się to zdecydowanie łatwiejsze i szybko się przyzwyczaimy.

Możemy też rozpatrywać zakup konkretnej suszarki pod względem jej głośności – nie każdy może pozwolić sobie na to, aby sprzęt ten bardzo mocno hałasował. W blokach będzie to szczególnie problematyczne, bo nie mieszkamy tam przecież sami. Warto o tym pamiętać, zwłaszcza, że problem zbyt głośnego hałasu związany jest z immisją, która podlega pod kodeks cywilny. A czym dokładnie są immisje – zobacz tutaj. Czytajmy też koniecznie opinie klientów zanim jeszcze zdecydujemy się na zakup jakiegoś modelu – być może wybrany przez nas sprzęt nie spełnia oczekiwań kupujących i wtedy my także możemy poszukać sobie raczej czegoś innego. Korzystajmy z tego, że obecnie mamy tak łatwy dostęp do informacji – to ogromny przywilej.

Jeżeli dalej zastanawiasz się nad tym, czy taki sprzęt na pewno jest Ci potrzebny – zwróć uwagę na to, jak duży zyskujesz dzięki niemu komfort. Wszystkie ubrania są wyprane i wysuszone w przeciągu zaledwie kilku godzin – a Ty nie musisz już czekać kilku dni na to, aby założyć swoje ulubione spodnie.

- R E K L A M A -

Polecamy:

Nie przegap: