REKLAMA
poniedziałek, 16, maj 2022
REKLAMA

Akcja straży w strefie ekonomicznej w Kutnie, doszło do wycieku amoniaku (ZDJĘCIA)

Do niebezpiecznego zdarzenia doszło w środę wieczorem na terenie strefy ekonomicznej w Kutnie, gdzie miejsce miał wyciek amoniaku. Zadysponowano kilka zastępów straży pożarnej.

poniżej dalsza część artykułu

W dniu 12 stycznia o godz. 21:39 do Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Kutnie wpłynęła informacja o potrzebie interwencji w związku z zadziałaniem systemu detekcji na instalacji amoniaku w jednym z kutnowskich zakładów.

Zgodnie z procedurami na miejsce zadysponowano kilka zastępów z JRG Kutno, a także OSP Komadzyn. W późniejszym etapie do działań włączyła się także specjalistyczna grupa chemiczna z Łodzi. Na miejscu pojawił się ponadto m.in. dowódca Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej z PSP w Kutnie.

poniżej dalsza część artykułu

Na szczęście, jak poinformował Panoramę mł. bryg. Mariusz Jagodziński, oficer prasowy KP PSP w Kutnie, sytuacja szybko została opanowana i nikt nie został poszkodowany.

– Przyczyną wzbudzania alarmu okazała się nieznaczna nieszczelność na jednym z elementów instalacji, nie zagrażająca bezpieczeństwu zakładu, pracowników i lokalnej społeczności. Wyciek został sprawnie zlokalizowany i zlikwidowany przy współpracy z serwisem i personelem zakładu – komentuje mł. bryg. Mariusz Jagodziński z KP PSP w Kutnie.

Równolegle do działań przy ul. Wschodniej, w Dąbrowicach cztery zastępy straży pożarnej z Kutna, Dąbrowic i Grochowa gasiły pożar sterty. W tej sytuacji na zabezpieczeniu rejonu miasta do około godziny 1.00 byli druhowie z OSP Leszczynek.reklama

Warto przeczytać:

reklama