reklama
reklama

Wycięli drzewa w okresie lęgowym ptaków? Asystentka posłanki interweniuje u prezydenta

Wpis Towarzystwa Przyjaciół Ziemi Kutnowskiej, dotyczący wycinki drzew na Rynku Zduńskim, o którym wczoraj pisaliśmy, spotkał się z ogromnym zainteresowaniem mieszkańców. Decyzja o wycięciu drzew spotkała się z dużą krytyką ze strony mieszkańców, a dziś do władz Kutna szereg pytań wysłała Martyna Stasiak, asystentka posłanki Agnieszki Hanajczyk.

Jak przytacza M. Stasiak, spora część ptaków buduje swoje gniazda w koronach drzew lub w gęstych krzewach i stąd rodzi się pytanie dlaczego zostały wycięte te drzewa.

- R E K L A M A -

– Dlaczego drzewa zostały wycięte pomimo wspomnianego wyżej okresu lęgowego ptaków? Czy przed przystąpieniem do prac zostało sprawdzone czy dana roślina nie jest zasiedlona? Czy w przypadku wyciętych drzew zostały przeprowadzone badania i ekspertyzy dendrologiczne stwierdzające czy dane drzewa mają być wycięte ze względu na stan zdrowia? – pyta Martyna Stasiak, asystentka posłanki Agnieszki Hanajczyk z Koalicji Obywatelskiej.

– Czy podczas przeprowadzanych prac budowlanych drzewa miały uszkodzone korzenie i wycięto jest na skutek uszkodzenia systemu korzeniowego, co oznaczałoby że prace rewitalizacyjne zostają przeprowadzone w zły sposób, niezgodny z planem przebudowy i dokumentacją techniczną? – pisze M. Stasiak.

- R E K L A M A -

Działaczka za przykład podaje remont ulicy Łęczyckiej, gdzie jak mówi podczas pierwszej wichury po remoncie wszystkie drzewa wywróciły się wskutek uszkodzenia systemów korzeniowych.

– Jeśli tak, to czy wykonawca planuje na swój koszt dokonać nasadzeń odtworzeniowych drzew zgodnie ze stanem zastanym w momencie przejęcia placu budowy? Czy będą planowane nowe nasadzenia w centrum Kutna? Jeśli tak, to kiedy i jakie drzewa są planowane? – pyta władze miasta przedstawicielka KO.

- R E K L A M A -

Polecamy:

Nie przegap: