reklama
reklama

Wygasa ważność Twojego prawa jazdy? Wydział Komunikacji w Kutnie uspokaja

Dzięki zmianom w przepisach na czas epidemii koronawirusa kierowcy nie muszą martwić się o wygasające uprawnienia. Jak mówią przedstawiciele Ministerstwa Infrastruktury, ważność zachowają m.in. prawa jazdy czy inne uprawnienia do jazdy, których termin upływa.

– Posiadacze samochodów z czasową rejestracją mogą spać spokojnie. W tej chwili możemy zdalnie przedłużyć takie pozwolenie czasowe lub istnieje możliwość odesłania nam tzw. dowodu miękkiego z kartą pojazdu, a urząd na adres zwrotny wyśle dowód rejestracyjnych wraz z kartą. Oczywiście dbając o bezpieczeństwo interesantów oraz pracowników – mówi Bartosz Czechowski, wicedyrektor Wydziału Komunikacji i Transportu.

- R E K L A M A -

Dokumenty można dostarczyć do wydziału zarówno listem poleconym lub wrzucić do urny. Urząd wyśle pod wskazany adres wszystkie dokumenty – to samo tyczy się rejestracji, zgodnie z zasadą #zostańwdomu.

– Zachęcam wszystkich kierowców, w tym posiadaczy pojazdów, do takiego rozwiązania. Jest to na dziś najlepsza opcja. Również z takiego rozwiązania korzystają już firmy z terenu regionu kutnowskiego. Chcemy zapewnić ciągłość w prowadzeniu działalności gospodarczej, więc dziś, w dobie kryzysu epidemiologicznego i zachowania miejsc pracy wszystkich zakładów pracy, jesteśmy do pełnej dyspozycji. Urząd funkcjonuje normalnie i realizuje wszystkie zadania, jakie na nas spoczywają – dodaje Tomasz Walczewski, członek Zarządu Powiatu Kutnowskiego.

- R E K L A M A -

Wstrzymane generowania z CEPIK

Ministerstwo Cyfryzacji informuje, że wobec wprowadzonego stanu epidemii COVID -19 i w związku z wejściem w życie ustawy o szczególnych rozwiązaniach związanych z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19 i innych chorób zakaźnych oraz wywołanymi nimi sytuacji kryzysowych oraz niektórych innych ustaw, zawierającymi przepisy o wydłużeniu od dnia wejścia w życie ustawy do 31 grudnia 2020 r do 180 dni terminów określonych w art.71 ust.7 i 78 ust.2 ustawy oraz w uzgodnieniu z Ministrem Infrastruktury, następuje tymczasowe wstrzymanie generowania raportu z CEPIK dot.zbycia/nabycia da starostw począwszy od dnia 31 marca 2020 r.

- R E K L A M A -

Polecamy:

Nie przegap: