Wyjątkowa konferencja przyjaciół szkół katolickich

W poniedziałek 24 września grupa prawie dwudziestu nauczycieli – pracowników szkół prowadzonych przez Stowarzyszenie Przyjaciół Szkół Katolickich w Kutnie i Wierzbiu – uczestniczyła w wyjątkowym wydarzeniu.

- R E K L A M A -

„Konferencja formacyjno-szkoleniowa nauczycieli szkół i przedszkoli Stowarzyszenia Przyjaciół Szkół Katolickich” – bo o nim mowa – odbyła się w Łodzi w dwóch miejscach.

Pierwszym z nich był kościół katedralny, gdzie na Eucharystii – sprawowanej przez J.E. abp. Grzegorza Rysia – zebrali się przedstawiciele władz organu prowadzącego placówki edukacyjne, ich dyrektorzy, delegacje nauczycieli wraz z pocztami sztandarowymi i księża katecheci.

- R E K L A M A -

Po zakończeniu uroczystej celebry, wszyscy goście uczestniczyli w obiedzie. Posiłek przygotowano w budynku szkół Stowarzyszenia Przyjaciół Szkół Katolickich na ul. Z. Nałkowskiej 2. Kolejnym punktem spotkania była prelekcja abp. Rysia, który poruszył temat „Duch Święty w szkole”.

Obecnym na sali gimnastycznej hierarcha wyjaśnił trzy ważne elementy, które świadczą o obecności i działaniu Ducha Świętego w przestrzeni szkolnej: świadectwo wiary, katecheza i relacje. Po wykładzie metropolita łódzki odpowiadał na pisemne pytania postawione przez audytorium. Ostatnim elementem wydarzenia była wspólna adoracja Jezusa Eucharystycznego, prowadzona przez nauczycieli.

- R E K L A M A -

Stowarzyszenie Przyjaciół Szkół Katolickich prowadzi obecnie w Polsce wiele przedszkoli oraz szkół różnego typu: podstawowe, ponadgimnazjalne – licea, technika i szkołę muzyczną.

Troszczy się o integralne wychowanie swoich podopiecznych. W wielu małych miejscowościach przyczyniło się do zachowania jedynej instytucji społecznej, czyli szkoły. Na ziemi kutnowskiej Stowarzyszenie zajmuje się edukacją dzieci i młodzieży w Kutnie oraz w Wierzbiu.

Piotr Szlufik sdb

- R E K L A M A -

Polecamy:

Nie przegap: