reklama
reklama

Wyjątkowa uroczystość w „Grabskim”. Ten dzień zapamiętają na długo (ZDJĘCIA)

W Zespole Szkół nr 3 w Kutnie odbyła się wyjątkowa uroczystość - ślubowanie klas pierwszych. "Ślubowanie to podniosła uroczystość, która wprowadza pierwszoklasistów w społeczność szkolną. Mamy nadzieję, że ten wyjątkowy dzień na długo pozostanie w ich pamięci" - komentują przedstawiciele "Grabskiego".

30 września uczniowie pięciu oddziałów: technik ekonomista – wychowawczyni pani Aleksandra Rossa; technik logistyk – wychowawczyni pani Magdalena Trzeciak- Jóźwiak; technik reklamy z panią Justyną Chrzanowską w zastępstwie za wychowawcę pana Rafała Prętkiewicza; technik programista – wychowawczyni pani Agnieszka Sędkowska; technik grafiki i poligrafii cyfrowej oraz technik ochrony środowiska – wychowawca pan Piotr Szutoczkin złożyli publiczne, uroczyste przyrzeczenie na sztandar – symbol najwyższych wartości i tradycji szkoły.

- R E K L A M A -

Świadkami tej podniosłej chwili byli: Wicestarosta Kutnowska Magdalena Krupińska – Kotulska, dyrektor Wojciech Banasiak, wicedyrektor Henryka Engel, wicedyrektor Iwona Smolińska, nauczyciele oraz koleżanki i koledzy z klas starszych.

Dyrektor Wojciech Banasiak w słowach skierowanych do pierwszoklasistów wyraził przekonanie, że patron Władysław Grabski może stanowić wzór postępowania dla kolejnych pokoleń młodzieży. Jego życie to przykład postawy służby i pasji działania na rzecz dobra wspólnego, a wielkość jego osiągnięć jest źródłem inspiracji w dążeniu do tego, co najszlachetniejsze w życiu publicznym. Najpełniej tę postawę wyrażają słowa samego patrona: „Nie tworzy się nic bardziej wartościowego bez większego wysiłku. Unikanie wysiłków to spadanie w dół w życiu cywilizacyjnym”.

- R E K L A M A -

„Tutaj zaczynacie swoją piękną przygodę z przyszłym zawodem. Wykorzystajcie ten czas mądrze i efektywnie” – powiedział dyrektor. Podkreślił również, że nauczyciele, koleżanki i koledzy będą wspierać uczniów, i pomagać im w odnalezieniu się w nowej szkole. Chcemy, aby poczuli się częścią społeczności, która tworzy historię Kutna i regionu od wielu dziesięcioleci.

Do młodzieży zwróciła sie również pani Magdalena Krupińska-Kotulska, nawiązując do zbliżającego się jubileuszu: „90 -letnia historia tej szkoły nie tylko nobilituje Was jako uczniów, ale również zobowiązuje do rzetelności, obowiązkowości i koleżeństwa”. Wyraziła też radość z ponownego spotkania z młodzieżą „Grabskiego”.

- R E K L A M A -

Ten wyjątkowy dzień, którego zwieńczeniem był akt ślubowania, powinien przypominać uczniom o zobowiązaniu, którego się podjęli, przekraczając mury naszej szkoły. Niech niosą to zobowiązanie w zgodzie z uczciwością względem samych siebie, rodziny, nauczycieli i rówieśników.

info: Katarzyna Kopańska-Zimna / zdjęcia: Foto-Miki Dominik Marciniak
- R E K L A M A -

Polecamy:

Nie przegap: