reklama
reklama
reklama
reklama

Wyjątkowe obchody Dnia Kobiet w Krzyżanowie. Wspólne świętowanie w GOKiS – ZDJĘCIA

Obchody Dnia Kobiet to w Gminie Krzyżanów wieloletnia tradycja. 7 marca, Wójt Gminy Krzyżanów Tomasz Jakubowski zaprosił mieszkanki gminy Krzyżanów do Gminnego Ośrodka Kultury i Sportu, na wspólne świętowanie Dnia Kobiet. Jako gospodarz uroczystości dokonał otwarcia imprezy witając bohaterki spotkania – wszystkie przybyłe panie oraz zaproszonych gości: Wiceprzewodniczącego Sejmiku Województwa Łódzkiego Zbigniewa Linkowskiego oraz Przewodniczącego Rady Gminy Krzyżanów Wiesława Czekaja.

- R E K L A M A -

– Drogie Panie, jesteście podporą, ostoją i powiernikiem w każdym domu. Niech każdy dzień w roku będzie dla Was wyjątkowy, wypełniony uśmiechem i pozytywną energią – życzył mieszkankom włodarz Gminy.

Następnie życzenia złożyli pozostali przedstawiciele władz samorządowych. Serdeczne słowa pod adresem kobiet, zwieńczyło gromkie „Sto lat” oraz niespodzianka, piękne róże, wręczone każdej z Pań.

- R E K L A M A -

Część artystyczną rozpoczęły członkinie Zespołu Śpiewaczego „Rustowianki”, w ludowym repertuarze „Na kobiecą nutę”, na który złożyły się nie tylko znane piosenki, wykonane przy akompaniamencie instruktora Konrada Orlikowskiego, ale również dowcipy, których tematem przewodnim, był nie kto inny, jak…kobiety!

Wokalną dedykację prosto z kobiecego serca, przygotowała dla obecnych na sali, także Dyrektor GOKiS w Krzyżanowie– Justyna Ozdowska, której głos, oczarował publiczność i bez wątpienia trafił do serc słuchaczy.

- R E K L A M A -

Do serc słuchaczy trafiła również z pewnością Anna Błachowicz, która zaprezentowała podczas uroczystości dwa pianistyczne utwory Fryderyka Chopina.

Kolejną artystyczną atrakcją, tego popołudnia była premiera przedstawienia teatralnego Małej Grupy Teatralnej działającej przy GOKiS pt. „Królewna Śnieżka”. Interpretacja baśni braci Grimm, przygotowana przez młodych aktorów, przy pięknej scenografii przygotowanej przez rodziców młodych artystów, zrobiła na wszystkich niezapomniane wrażenie.

Kulminacyjnym punktem popołudnia była próba odpowiedzi na odwieczne pytanie… „Jak zrozumieć kobietę?” postawione przez mężczyzn z Kabaretu EWG, których satyra i dowcip dotyczące relacji damsko-męskich oraz rodzinnych, sprawiły, że salwa śmiechu nie cichła ani na moment!
Wydarzenie poetycko zakończył Pan Józef Klichowicz, który zadeklamował wiersz własnego autorstwa pt. „Dzień Kobiet”, napisany ku czci płci pięknej.

Całość uroczystości została wzbogacona o przepyszną kulinarną niespodziankę od Wójta Tomasza Jakubowskiego, przygotowaną przez Tadeusza i Katarzynę Czekalskich oraz słodkie przysmaki prosto z Kter, autorstwa członkiń Koła Gospodyń Wiejskich „Zabiegani”, bo , jak dobrze wiemy – coś dla duszy, coś dla ucha i coś dla ciała to przepis na idealne świętowanie!

Serdecznie dziękujemy 🫶wszystkim, którzy przyczynili się do tego, że to popołudnie na długo zapadnie w naszej pamięci: artystom występującym na scenie, autorom scenografii – rodzicom dzieci z Małej Grupy Teatralnej, członkiniom KGW „Zabiegani” z Kter, Państwu Czekalskim oraz przede wszystkim Wam Drogie Panie, za Waszą obecność i wspaniałą atmosferę spotkania.

Na zakończenie, dołączamy się do życzeń Wójta Tomasza Jakubowskiego, skierowanych do wszystkich wspaniałych Kobiet, które razem z Nami dzieliły radość czwartkowego popołudnia:
„Niech każdy dzień w Waszym życiu będzie pełen uśmiechu, miłości i spełnienia, bądźcie doceniane, spełnione, szczęśliwe, kochane. Jesteście inspiracją i siłą!”.

(Gmina Krzyżanów, fot. PanoramaKutna.pl, Gmina Krzyżanów)- R E K L A M A -

Polecamy:

Nie przegap: