reklama

Wyjątkowe Spotkanie Wigilijne w Krzyżanowie – ZDJĘCIA

Tradycją gminy Krzyżanów jest organizacja Spotkań Wigilijnych, które stanowią okazję do wspólnego spotkania się członków lokalnej społeczności. 15 grudnia w Gminnym Ośrodku Kultury i Sportu odbyła się 31. Wigilia Gminna.

- R E K L A M A -

W nastrój zbliżających się świąt śpiewająco wprowadziły wszystkich obecnych dzieci uczęszczające na zajęcia „Rytmika dla Smyka” prowadzone przez dyrektor GOKiS, Justynę Ozdowską.

Świąteczne życzenia dla mieszkańców gminy popłynęły z ust posłów na Sejm RP: Marka Matuszewskiego i Tadeusza Woźniaka, członka zarządu Województwa Łódzkiego Roberta Baryły, wiceprzewodniczącego Sejmiku Województwa Łódzkiego Zbigniewa Linkowskiego, przewodniczącego Rady Powiatu Kutnowskiego Marka Ciąpały, wójta Tomasza Jakubowskiego, przewodniczącego Rady Gminy Krzyżanów Wiesława Czekaja, prezesa Stowarzyszenia Wspierającego Rozwój Gminy Krzyżanów Zygmunta Jasińskiego, księdza proboszcza Andrzeja Rzeźnickiego z parafii pw. Św. Andrzeja Apostoła w Kaszewach Kościelnych oraz dyrektor GOKiS i jednocześnie konferansjera uroczystości Justyny Ozdowskiej.

- R E K L A M A -

W części artystycznej podziwiać można było uczniów ze Szkoły Podstawowej im. Ireny Kosmowskiej z Kaszew Dwornych. Młodzi artyści pod kierunkiem nauczycieli Anny Cholewy, Renaty Ancerowicz i Anity Laseckiej przygotowali program artystyczny pod tytułem „Wieczór Wigilijny”. O dekorację sceny zadbały Agnieszka Tańska, Agnieszka Morga oraz członkowie KGW Różanowice.

Na scenie GOKiS nie mogło zabraknąć rodzimego folkloru. W koncercie kolęd i pastorałek zaprezentowały się członkinie zespołu „Krzyżanówek” przy akompaniamencie instruktora muzyki Konrada Orlikowskiego.

- R E K L A M A -

O różnorodne pyszności na stołach zadbały wyjątkowe kobiety z gminnych Kół Gospodyń Wiejskich „Siemienice”, „Różanowice, „Zabiegani” i „Żabiniec”. Panie nie tylko przygotowały wigilijne potrawy, ale również zajęły się obsługą zgromadzonych przy stołach osób, a także powigilijnymi porządkami kuchennymi.

– Serdeczne podziękowania kierujemy w stronę Państwa Aurelii i Stanisława Jujków, właścicieli Młyn A&S, którzy przekazali KGW wsparcie rzeczowe, w postaci mąki, która posłużyła do przygotowania wypieków i dań. Dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do organizacji lokalnej wigilii oraz tym wszystkim, którzy zdecydowali się spędzić ten wyjątkowy wieczór w Krzyżanowie. Życzymy radosnych Świąt Bożego Narodzenia! – mówi Justyna Ozdowska, dyrektor GOKiS w Krzyżanowie.

(GOKiS Krzyżanów)
- R E K L A M A -

Polecamy:

Nie przegap: