Wiadomości KutnoPolitykaWyjątkowi goście w starostwie. Uczniowie mogli poczuć się jak radni

Wyjątkowi goście w starostwie. Uczniowie mogli poczuć się jak radni [ZDJĘCIA]

W Starostwie Powiatowym w Kutnie pojawili się wyjątkowi goście. Mowa o dzieciach ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Kutnie. Starosta Kutnowski Daniel Kowalik oraz członek Zarządu Powiatu Kutnowskiego Tomasz Walczewski pokazali dzieciom budynek urzędu oraz przeprowadzili wraz z dzieciakami sesję Rady Powiatu.

- Reklama -

— Zaczęliśmy od wyświetlenia spotu promującego powiat. Następnie wybraliśmy prezydium i rozpoczęliśmy obrady. Dzieciaki na chwilę mogły poczuć się jak radni powiatowi. Tematem naszej sesji była pomoc zwierzętom w zimę — mówi Starosta Kutnowski Daniel Kowalik.

- Reklama -

Dzieci chętnie brały udział w dyskusji i głosowaniu. Sesja rozpoczęła się – tak jak każda sesja Rady Powiatu – od hymnu Polski, a następnie rozpoczęła się dyskusja.

— Dzieciaki dyskutowały na tematy takie jak opiekowanie się zwierzętami zimą, dokarmianie ptaków zimą oraz organizowanie zbiórek żywności dla zwierząt. Zaangażowanie dzieci w dyskusję było niesamowite, wszystkie z chęcią głosowały i podawały argumenty — relacjonuje Tomasz Walczewski, członek Zarządu Powiatu Kutnowskiego.

- Reklama -

— Dla dzieciaków mieliśmy również konkursy z wiedzy o Powiecie w których wygrać można było czapeczki. Były oczywiście balony, inne drobne upominki oraz słodkości – dodaje Tomasz Walczewski, członek Zarządu Powiatu Kutnowskiego.

Na zakończenie dzieci zostały oprowadzone po Starostwie oraz każde z nich mogło usiąść na miejscu Starosty i zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie.

— To było przemiłe spotkanie, dziękujemy za odwiedziny — podsumowuje starosta Kowalik.

(Źrodło: Starostwo Powiatowe w Kutnie)

- Reklama -
reklama

Nie przegap:

reklama

Przeczytaj także inne wiadomości z Kutna i okolic: