PanoramaKutna.plKulturaWyjątkowy kiermasz bożonarodzeniowy i warsztaty w KDK-u (ZDJĘCIA)

Wyjątkowy kiermasz bożonarodzeniowy i warsztaty w KDK-u (ZDJĘCIA)

W Kutnowskim Domu Kultury najlepsze trwa Kiermasz Bożonarodzeniowy z Towarzystwem Przyjaciół Ziemi Kutnowskiej. To jeden z elementów świątecznego weekendu w Mieście Róż.

-

W KDK-u można spotkać znanych i cenionych rzeźbiarzy kutnowskich: Andrzeja Wojtczaka oraz jego córkę Magdalenę Wojtczak, Dorotę Stanicką, Józefa Stańczyka, Sławomira Suchodolskiego, Jana Szymańskiego, a także podziwiać i kupić ich rzeźby. Swoje wyroby prezentują panie z Sekcji Rękodzieła Artystycznego, a małe dzieła sztuki z dziedziny kowalstwa artystycznego wykonane przez Jana Wasiaka wprawiają wielu w zachwyt.

A co dla dużych i małych, którzy chcą poczuć się artystami i chcą coś zrobić sami i zabrać swoje małe dzieła do domu?

-

— Każdy znajdzie coś dla siebie i może wziąć udział w bezpłatnych warsztatach. Zapraszamy do udziału w warsztatach rzeźbiarskich z Józefem Stańczykiem i Sławomirem Suchodolskim, którzy przygotowali dla różne materiały warsztatowe. Można też uczestniczyć w warsztatach prowadzonych przez Urszulę Jędrzejczyk i Agnieszkę Wilińską. A z instruktorkami Kutnowskiego Domu Kultury: Anią Jasińską i Magdą Mitlas-Kostrzewą można zrobić piękne ozdoby — mówi Bożena Gajewska z TPZK.

-

W niedzielę na Placu Wolności finał świątecznego weekendu – od 13:00 będzie parada Mikołajów, wspólne kolędowanie, wigilijny poczęstunek i życzenia od prezydenta Kutna.-

Nie przegap: