reklama
reklama
reklama
reklama

Wyjątkowy niebieski marsz przeszedł ulicami Kutna – ZDJĘCIA

Mimo kapryśnej pogody w Kutnie odbył się dziś Marsz na Niebiesko. Miał on na celu zwrócenie uwagi na osoby ze spektrum autyzmu.

- R E K L A M A -

Marsz wystartował o 11:00 spod kościoła pw. św. Wawrzyńca w Kutnie. Uczestnicy przeszli Placem Wolności, ulicą Królewską i dotarli do Placu Piłsudskiego. W marszu udział wzięli uczniowie kutnowskich szkół, przedstawiciele różnych instytucji, a także samorządowcy na czele z wiceprezydentem Kutna Zbigniewem Wdowiakiem, przewodniczącym Rady Miasta Mariuszem Sikorą, starostą kutnowskim Danielem Kowalikiem i wójt gminy Kutno Justyną Jasińską.

Autyzm to specyficzny sposób pracy układu nerwowego. Objawia się bardzo szerokim wachlarzem zróżnicowanych cech i zachowań. Nierzadko objawy te są trudne do jednoznacznego zorganizowana. Często przed diagnozą spektrum autyzmu młode osoby otrzymują inne diagnozy psychiatryczne. Jednakże najważniejsze dla dalszego rozwoju jest uzyskanie trafnej diagnozy.

- R E K L A M A -

Światowy Dzień Świadomości Autyzmu oraz cały miesiąc kwiecień, to symboliczny czas, w którym szczególnie uświadamiamy, jak ważna jest akceptacja, wsparcie i włączanie osób neuroróżnorodnych. Osoby w żyjące w spektrum autyzmu mają różne potrzeby, które zmieniają się i ewaluują w czasie. Dlatego tak ważne akceptacja i uwzględnianie różnorodności i indywidualności Tych osób.

Zobacz zdjęcia z Marszu na Niebiesko w Kutnie:- R E K L A M A -

Polecamy:

Nie przegap: