Wykorzystaj moc natury – kosmetyki naturalne

- przewiń w dół, aby przeczytać resztę artykułu -

Lubimy korzystać z produktów naturalnych, a najlepiej ekologicznych. Co raz częściej zwracamy uwagę na skład kosmetyków, które kupujemy. Mile widziane są informacje na opakowaniach, które sygnalizują zgodność produktu z naturą.

- przewiń w dół, aby przeczytać resztę artykułu -

Środki chemiczne w kosmetykach

XX wiek przyniósł olbrzymi rozwój technologiczny. Wywarł on także ogromny wpływ na branżę kosmetyczną. Dzięki zastosowaniu najróżniejszych nowo odkrytych substancji chemicznych możliwe stało się znaczące wydłużenie przydatności do użycia róznych produktów, ‚podkręcenie’ kolorystyki i zapachu, i innych bardzo pożądanych właściwości. Kosmetyki, które dostarczały więcej wrażeń podczas ich stosowania po prostu lepiej się sprzedawały. Z czasem najróżniejsze typowe kosmetyki stawały się co raz bardziej dostępne dla mas ludzi. Obecnie w Polsce oraz w Europie bardzo chętnie korzystamy z najróżniejszych kosmetyków: różne rodzaje mydeł, szampony, kremy, żele i pianki do mycia, dedykowane środki czystości, nawilżacze, farby do włosów, odżywki itp, itd… Czyżby to, co naturalne było niepraktyczne? Czas pokazał, że to, co w pełni naturalne, jest dla nas najlepsze.

- przewiń w dół, aby przeczytać resztę artykułu -

Powrót kosmetyków naturalnych

Tak na prawdę kosmetyki towarzyszyły ludzkości praktycznie od początku istnienia. Wykorzystywane w pierwszej kolejności do utrzymania higieny ciała, później także do dbania o wygląd i zapach. Zawsze też eksperymentowano z przeróżnymi składnikami w kosmetykach. Jednak prawdopodobnie nigdy wcześniej nie stosowano tak wielu podejrzanych substancji chemicznych jak obecnie. Wraz z pojawieniem się różnych chorób cywilzacyjnych takich jak nowotwory oraz alergie zaczęły co raz częściej pojawiać się pytania o bezpieczeństwo stosowania różnych środków chemicznych w żywności oraz kosmetykach. Osoby, które zdobywają wiedzę na temat rozmaitych substancji chemicznych wystepujących powszechnie w popularnych kosmetykach na ogół przestają z nich korzystać. Dlatego wraca moda na kosmetyki naturalne. Bo przecież kosmetyki wytworzone w oparciu o starodawne, sprawdzone receptury są nie tylko skuteczne, ale i bezpieczne. Wraz z nieustannie narastającym zagrożeniem zanieczyszczenia środowiska nabiera znaczenia także biodegradowalność wszelkich produktów, z jakich masowo korzystamy, a więc także kosmetyków. Co warto podkreślić – kosmetyki naturalne nie obciążają środowiska naturalnego, są stworzone ze składników, które występują w przyrodzie w naturalnej postaci, dzięki czemu szybko ulegają rozkładowi. W naturze jest dostępnych mnóstwo związków o niesamowitych wręcz leczniczych właściwościach. Ich pozyskanie niestety często jest droższe niż uzyskanie substancji syntetycznych w laboratorium, stąd często ceny kosmetyków naturalnych są wyższe niż ich typowych odpowiedników. Przykładem substancji o niezwykłych właściwościach jest naturalny kolagen. Jego rodzaje są powszechnie stosowane w kosmetykach najwyższej klasy. Kolagen w ludzkim organizmie stanowi nawet 70% białek skóry. Substancja ta stanowi w zasadzie o kondycji całego organizmu. Mnóstwo osób przekonało się, że naturalny kolagen na prawdę niesamowicie pomaga w pielęgnacji skóry, włosów i paznokci. Wiodącym dostawcą naturalnego kolagenu w Polsce jest marka Colway. Kolagen naturalny w postaci rozmaitych kosmetyków Colway jest dostępny w sklepie internetowym Icolway.pl .

- przewiń w dół, aby przeczytać resztę artykułu -

Niezwykłą zaletą kosmetyków naturalnych jest przejrzystość składu. Nie musimy dysponować zaawansowaną wiedzą chemiczną, by móc dowiedzieć się dokładnie o tym z czego został wytworzony dany produkt.

Artykuł opracowany przy współpracy ze sklepem internetowym TerazNatura.pl .

- przewiń w dół, aby przeczytać resztę artykułu -
Ostatnio dodane: