Wymiana oleju w automatycznej skrzyni biegów?

Z roku na rok automatyczne skrzyni biegów zyskują na popularności, wielu klientów nowy pojazd decyduje się właśnie na wyposażenie go w automatyczną skrzynię biegów. Dzieje się tak dlatego, ponieważ kierowcy, którzy już raz skorzystali z takiego rozwiązania, nie chcą powracać do tradycyjnych skrzyń manualnych, szczególnie w ruchu miejskim automatyczna skrzynia biegów jest wyjątkowo komfortowym i wygodnym rozwiązaniem. Jak wiadomo koszt naprawy automatycznej skrzyni biegów jest o wiele wyższy, niż ma to miejsce w przypadku skrzyni manualnej, mimo to nie rezygnują z tego wygodnego rozwiązania w swoich samochodach. Jeżeli tylko konserwacja automatycznej skrzyni biegów zostanie wykonana w sposób prawidłowy, można liczyć na wieloletnią niezawodność i bez awaryjność jej funkcjonowania przez wiele lat. Jeżeli chcemy, aby nasza skrzynia biegów działała bez zarzutu, postawmy na odpowiednią wymianą oleju, mowa tutaj o dynamicznej wymianie.

- R E K L A M A -

Nie ignoruj wymiany oleju w automatycznej skrzyni biegów

Jeżeli posiadasz samochód wyposażony w automatyczną skrzynię biegów, niezależnie od tego czy jest to skrzynia CVT, DSG, skrzynia sekwencyjna czy automat hydrokinetyczny tradycyjny, koniecznie zwróć uwagę na proces wymiany oleju, niezbędny do jej smarowania, albowiem ma to kluczowe znaczenie podczas niezawodności w działaniu wyżej wymieniony w skrzyni. Wielu użytkowników samochodów z automatyczną skrzynią biegów, pomija kwestie wymiany oleju, jest ona również pomijana nawet przez mechaników samochodowych. Niestety nawet sami producenci przekonują użytkowników samochodów, że wymiana oleju podczas eksploatacji pojazdu nie jest wymagana. Jedynie producenci olejów i innych środków smarnych wskazują na potrzebę, wręcz konieczność wymiany oleju w automatycznej skrzyni biegów, dlatego warto słuchać i czytać etykiety na olejach, dzięki temu zyskamy bez awaryjność automatycznej skrzyni biegów.

Kiedy wymienić olej w automatycznej skrzyni biegów?

Budowa automatycznej skrzyni biegów różni się od skrzyni manualnej, znajduje się tam wiele przewodów prowadzących do filtrów, do sterownika oraz inne zakamarki, dlatego niezbędna jest dokładna i profesjonalna wymiana oleju Tychy, która może być wykonana tylko w najlepszym warsztacie samochodowym. Tutaj nie wystarczy otwarcie korka spustowego i wylanie zużytego oleju, po wlaniu nowego oleju resztki starego nadal pozostają w środku, dlatego w automatycznej skrzyni biegów konieczna jest dynamiczna wymiana oleju. przy standardowej wymianie oleju, w zbiorniku nadal pozostaje wiele zanieczyszczeń i osadów, co na starcie ogranicza skuteczność nowego oleju silnikowego. Jeszcze trudniej jest wymienić olej w sytuacji, kiedy nie wiemy jaki środek smarny znajdował się wcześniej w układzie hydraulicznym, kiedy zmieszają się ze sobą dwa płyny o różnych właściwościach smarnych, może dojść do poważnej awarii układu hydraulicznego. Sprawdź : https://autoserwistychy.pl/wymiana-oleju-tychy/

- R E K L A M A -

Na czym polega dynamiczna wymiana oleju? 

Tylko dynamiczna wymiana oleju pozwala na stuprocentowe usunięcie starego środka smarnego, a dzięki zastosowaniu profesjonalnych środków czyszczących, można w sposób dokładny i profesjonalny zlikwidować wszystkie zanieczyszczenia znajdujące się we wnętrzu skrzyni. Kiedy mówimy o dynamicznej wymianie oleju, mamy na myśli podłączenie skrzyni do stacji wymiany, uruchomienie silnika oraz pełny odbiór starego oleju przez stację i odpowiednie wtłoczenie w jego miejsce nowego środka smarnego. Dynamiczna wymiana oleju w automatycznej skrzyni biegów, gwarantuje utrzymanie prawidłowej ilości oleju na każdym etapie jego wymiany.

Materiał partnera

- R E K L A M A -

Polecamy:

Nie przegap: