Wynajem samochodów na minuty i doby – jakie są różnice?

Krótkoterminowy wynajem samochodów to wygodna forma użytkowania pojazdów bez konieczności posiadania ich na własność. W ramach tej usługi auto można wynająć na minuty lub doby. Jakie są różnice pomiędzy tymi formami wynajmu?

- R E K L A M A -

Auto na minuty – jak to działa?

Samochód na minuty doskonale sprawdza się podczas codziennego przemieszczania się po mieście. W tym celu konieczne jest zainstalowanie na smartfonie aplikacji wybranego operatora usługi i zarejestrowanie się niej. Aplikacja jest potrzebna nie tylko do zlokalizowania i zarezerwowania pojazdu, ale również do otworzenia go oraz zakończenia i opłacenia usługi. Kierowca płaci za czas przejazdu i pokonany dystans – każdy rozpoczęty kilometr kosztuje średnio kilkadziesiąt groszy. Wszelakie czynności związane z wynajmem auta są przeprowadzane z poziomu aplikacji

- R E K L A M A -

Samochód na doby – na czym to polega?

Samochód na doby to rozwiązanie adresowane do kierowców, którym pojazd jest potrzebny na dłużej niż 2-3 godziny, np. na weekend. Kluczowa różnica pomiędzy wynajmem dobowym a carsharingiem minutowym tkwi w sposobie załatwiania formalności. O ile w powyższym przypadku wystarczy specjalna aplikacja na telefonie, o tyle osobisty kontakt z pracownikiem wypożyczalni jest niezbędny, aby wynająć auto na doby. Łódź oraz inne duże miasta to główne lokalizacje, gdzie firmy takie jak PANEK CarSharing udostępniają auta na krótki termin. W zakresie procedur wynajem dobowy funkcjonuje na podobnych zasadach, co długoterminowy wynajem samochodów. Konieczne jest zatem zawarcie pisemnej umowy z wypożyczalnią.

- R E K L A M A -

Krótkoterminowy wynajem aut – jakie warunki trzeba spełnić?

Podstawowy wymóg dla osób zainteresowanych wynajęciem auta na krótki termin dotyczy posiadania ważnego prawa jazdy kat B. Bardzo często kierowca musi również spełniać kryteria wiekowe – czyli mieć ukończony 21. rok życia. Niezbędny jest ponadto drugi dokument tożsamości, np. dowód osobisty. W przypadku carsharingu minutowego potrzebna jest też karta kredytowa, którą trzeba podpiąć pod aplikację.

- R E K L A M A -

Polecamy:

Nie przegap: