reklama
reklama

Wynajem samochodu na doby – jak to wygląda w praktyce?

Carsharing jest usługą stosunkowo nową na polskim rynku, ale stale zyskującą na popularności. W jej ramach kierowcy mogą wypożyczyć samochód na krótki termin – zarówno na minuty, jak i na doby.

Carsharing – czyli idea współdzielonych aut

- R E K L A M A -

Carsharing jest systemem polegającym na wspólnym użytkowaniu osobowych aut. W ciągu dnia jeden samochód jest udostępniany wielu osobom, co przyczynia się do zmniejszenia natężenia ruchu oraz ograniczenia emisji szkodliwych spalin. Usługa jest dostępna dla kierowców mających ważne prawo jazdy oraz zainstalowaną na smartfonie aplikację operatora usługi. Eksperci z firmy PANEK CarSharing są zdania, że carsharing ma ogromne szanse na to, aby całkowicie zmienić oblicze mobilności – nie tylko w Polsce, ale też i na świecie.

Czym różni się carsharing minutowy od dobowego?

- R E K L A M A -

Krótkoterminowy wynajem aut dzieli się na minutowy oraz dobowy. W przypadku carsharingu dobowego samochód wypożyczany jest na dłużej niż na 2-3 godziny. Związane z tym formalności są załatwiane w oddziale firmy świadczącej usługę. Z kolei przy wynajmie pojazdu na minuty wystarczy tylko aplikacja – wszystko odbywa się bez udziału pracownika wypożyczalni. Dłuższy wyjazd, np. do innego miasta czy nawet za granicę, to sytuacje, kiedy najczęściej przydaje się  auto na doby. Łódź to jedno z polskich miast, gdzie dostępna jest omawiana usługa. Na razie korzystać z niej mogą mieszkańcy największych miast w Polsce.

Carsharing dobowy – jak wynająć auto?

- R E K L A M A -

Każdy kierowca zainteresowany wynajęciem samochodu na doby powinien zacząć od znalezienia odpowiedniej firmy carsharingowej. Poszczególni operatory usługi świadczą ją na własnych warunkach, w związku z czym zawsze należy zapoznać się z regulaminem i cennikiem. Na ogół w rachubę wchodzi opcja rezerwacji telefonicznej lub online, niemniej po odbiór auta trzeba się udać osobiście. Sporym udogodnieniem jest możliwość zwrócenia samochodu w innym punkcie niż ten, w którym został on wydany klientowi – ułatwia to przemieszczanie się wypożyczonym pojazdem.

- R E K L A M A -

Polecamy:

Nie przegap: