(ZDJĘCIA) Wypadek z udziałem busa, kilka osób rannych, w tym dzieci. Lądowały 2 śmigłowce LPR

- poniżej dalsza część artykułu -

Około godziny 13.00 w pod Kutnem doszło do bardzo groźnego zdarzenia drogowego. Na miejscu trwa akcja służb ratunkowych. DW702 jest całkowicie zablokowana. Lądowały dwa śmigłowce LPR

- poniżej dalsza część artykułu -

Przed godziną 13.30 na DW702 na wysokości miejscowości Konary (gm. Krzyżanów) doszło do bardzo groźnego zdarzenia drogowego. Z niewiadomych na tę chwilę przyczyn dostawczy ford zderzył się z osobowym mercedesem, w wyniku czego oba auta wypadły z drogi. Kilka osób, w tym dzieci, zostało rannych i potrzebna była pilna pomoc.

„Na miejsce zostały wezwane między innymi 3 zespoły ratownictwa medycznego oraz 2 śmigłowce Lotniczego Pogotowia Ratunkowe, a także zastępy straży pożarnej z Kutna i Krzyżanowa” – informuje w rozmowie z portalem PanoramaKutna.pl Mariusz Jagodziński, oficer prasowy KP PSP w Kutnie.

- poniżej dalsza część artykułu -

Jak mówi w rozmowie z portalem PanoramaKutna.pl mł. asp. Justyna Cywka z Komendy Powiatowej Policji w Kutnie, według wstępnych ustaleń kierujący busem jadąc drogą DW702 w kierunku Piątku skręcał w lewo, a w trakcie tego manewru kierowca mercedesa podjął manewr wyprzedzania.

Pierwotnie służby informowały o 4 rannych dzieciach, jednak teraz zaktualizowano bilans.

- poniżej dalsza część artykułu -

„Po dotarciu na miejsce okazało się, że pomocy potrzebuje dwoje dzieci i dwie osoby dorosłe. Jedna z osób dorosłych została zabrana w ciężkim stanie śmigłowcem LPR do Płocka, zaś 20-letnia kobieta doznała obrażeń niezagrażających życiu. Z kolei 4-letnie dziecko trafił do szpitala na Spornej w Łodzi, a 5-letnie przetransportowano do SOR-u w Łęczycy” – mówi w rozmowie z portalem PanoramaKutna.pl Adam Stępka, rzecznik prasowy WSRM.

Kierowcy muszą liczyć się ze sporymi utrudnieniami, droga DW702 na tym odcinku jest całkowicie zablokowana. Policjanci organizują objazdy. Na miejscu czynności prowadziły dwa śmigłowce LPR, straż pożarna, 3 karetki pogotowia ratunkowego oraz policja.

AKTUALIZACJA (16:50) – Na miejscu pracuje obecnie między innymi ekipa Ratownictwa Drogowego BFC Kutno, która zabezpiecza teren zdarzenia, a także zajmuje się odholowaniem busa, biorącego udział w tym groźnym wypadku.

„Zabezpieczamy pojazd pokrzywdzonego w zdarzeniu. Ze względu na grząski po ostatnich opadach teren musieliśmy skorzystać z ciągnika rolniczego, użyczonego przez zaprzyjaźnioną firmę transportową Trans-Met, który wjechał na pole i posłużył jako punkt zaczepienia zblocza podczas stawiania pojazdu na koła. Po zakończeniu oględzin przez biegłego sądowego pojazd został załadowany oraz odholowany na prywatną posesję zleceniodawcy” – mówią przedstawiciele Ratownictwa Drogowego BFC Kutno.

Utrudnienia w ruchu na tym odcinku mogą potrwać do około godziny 17.30 – 18.
reklama

Ostatnio dodane:

reklama

reklama