Wiadomości KutnoKutno(ZDJĘCIA) Wypadek z udziałem busa, kilka osób rannych, w tym dzieci. Lądowały 2 śmigłowce LPR

(ZDJĘCIA) Wypadek z udziałem busa, kilka osób rannych, w tym dzieci. Lądowały 2 śmigłowce LPR

Około godziny 13.00 w pod Kutnem doszło do bardzo groźnego zdarzenia drogowego. Na miejscu trwa akcja służb ratunkowych. DW702 jest całkowicie zablokowana. Lądowały dwa śmigłowce LPR

- Reklama -

Przed godziną 13.30 na DW702 na wysokości miejscowości Konary (gm. Krzyżanów) doszło do bardzo groźnego zdarzenia drogowego. Z niewiadomych na tę chwilę przyczyn dostawczy ford zderzył się z osobowym mercedesem, w wyniku czego oba auta wypadły z drogi. Kilka osób, w tym dzieci, zostało rannych i potrzebna była pilna pomoc.

„Na miejsce zostały wezwane między innymi 3 zespoły ratownictwa medycznego oraz 2 śmigłowce Lotniczego Pogotowia Ratunkowe, a także zastępy straży pożarnej z Kutna i Krzyżanowa” – informuje w rozmowie z portalem PanoramaKutna.pl Mariusz Jagodziński, oficer prasowy KP PSP w Kutnie.

Jak mówi w rozmowie z portalem PanoramaKutna.pl mł. asp. Justyna Cywka z Komendy Powiatowej Policji w Kutnie, według wstępnych ustaleń kierujący busem jadąc drogą DW702 w kierunku Piątku skręcał w lewo, a w trakcie tego manewru kierowca mercedesa podjął manewr wyprzedzania.

- Reklama -

Pierwotnie służby informowały o 4 rannych dzieciach, jednak teraz zaktualizowano bilans.

„Po dotarciu na miejsce okazało się, że pomocy potrzebuje dwoje dzieci i dwie osoby dorosłe. Jedna z osób dorosłych została zabrana w ciężkim stanie śmigłowcem LPR do Płocka, zaś 20-letnia kobieta doznała obrażeń niezagrażających życiu. Z kolei 4-letnie dziecko trafił do szpitala na Spornej w Łodzi, a 5-letnie przetransportowano do SOR-u w Łęczycy” – mówi w rozmowie z portalem PanoramaKutna.pl Adam Stępka, rzecznik prasowy WSRM.

- Reklama -

Kierowcy muszą liczyć się ze sporymi utrudnieniami, droga DW702 na tym odcinku jest całkowicie zablokowana. Policjanci organizują objazdy. Na miejscu czynności prowadziły dwa śmigłowce LPR, straż pożarna, 3 karetki pogotowia ratunkowego oraz policja.

AKTUALIZACJA (16:50) – Na miejscu pracuje obecnie między innymi ekipa Ratownictwa Drogowego BFC Kutno, która zabezpiecza teren zdarzenia, a także zajmuje się odholowaniem busa, biorącego udział w tym groźnym wypadku.

„Zabezpieczamy pojazd pokrzywdzonego w zdarzeniu. Ze względu na grząski po ostatnich opadach teren musieliśmy skorzystać z ciągnika rolniczego, użyczonego przez zaprzyjaźnioną firmę transportową Trans-Met, który wjechał na pole i posłużył jako punkt zaczepienia zblocza podczas stawiania pojazdu na koła. Po zakończeniu oględzin przez biegłego sądowego pojazd został załadowany oraz odholowany na prywatną posesję zleceniodawcy” – mówią przedstawiciele Ratownictwa Drogowego BFC Kutno.

Utrudnienia w ruchu na tym odcinku mogą potrwać do około godziny 17.30 – 18.

- Reklama -
reklama

Nie przegap:

reklama

Przeczytaj także inne wiadomości z Kutna i okolic: