reklama

Wypadek na trasie Kutno-Łódź. Cztery osoby ranne, lądowały dwa śmigłowce LPR [ZDJĘCIA]

Do bardzo groźnego wypadku doszło w niedzielę 30 października na trasie Kutno – Łódź. Poszkodowane zostały cztery osoby, a w akcji ratunkowej udział brały aż dwa śmigłowce Lotniczego Pogotowia Ratunkowego.

- R E K L A M A -

Jak mówi w rozmowie z portalem PanoramaKutna.pl asp. sztab. Mariusz Kowalski z Komendy Powiatowej Policji w Łęczycy, w niedzielę 30 października około godziny 12:50 do służb wpłynęło zgłoszenie o wypadku na DW702 w okolicach miejscowości Sypin i Konarzew.

— 20-letnia kobieta kierująca fordem jadąc w kierunku miejscowości Piątek straciła panowanie nad samochodem, zjechała z drogi i uderzyła w bariery. Łącznie do szpitala trafiły cztery osoby. Wiadomo, że kierująca była trzeźwa — mówi asp. sztab. Mariusz Kowalski.

- R E K L A M A -

Sytuacja i stan poszkodowanych (dwóch pasażerów) był na tyle poważny, że na miejsce wezwano dwa śmigłowce Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Kierująca i pasażerka zostały przewiezione do szpitali karetkami.

— Działania straży pożarnej polegały na odłączeniu akumulatora w uszkodzonym pojeździe, zabezpieczeniu lądowiska dla dwóch śmigłowców LPR oraz neutralizacji płynów eksploatacyjnych. W interwencji trwającej blisko 5 godzin udział brało 5 zastępów straży pożarnej: 3 zastępy z Komendy Powiatowej PSP w Łęczycy oraz 2 zastępy z OSP w KSRG (OSP Piątek), łącznie 20 strażaków — komentuje z kolei asp. Grzegorz Sobiński z KP PSP w Łęczycy.

fot. KWP Łódź
fot. KP PSP w Łęczycy

fot. KP PSP w Łęczycy
- R E K L A M A -

Polecamy:

Nie przegap: