Wypchane poliki, a w ustach schowane narkotyki. Policja zatrzymała 35-latka

Nietypowe zachowanie pasażera było przyczyną kontroli drogowej. Mężczyzna miał przy sobie narkotyki, które schował w… ustach. Kutnianin został zatrzymany, a za swoje zachowanie odpowie teraz przed sądem.

- R E K L A M A -

10 lipca 2023 roku podczas patrolu, kutnowscy kryminalni dostrzegli nietypowe zachowanie pasażera w samochodzie marki Opel, jadącego ulicami Kutna. Mężczyzna siedział na miejscu pasażera z przodu z głową wystawioną przez boczną szybę. Mundurowi postanowili zatrzymać pojazd do kontroli drogowej.

– Podczas legitymowania pasażer zachowywał się bardzo nerwowo. Kiedy wyciągał z kieszeni telefon, wyrzucił na chodnik zawiniątko z folii aluminiowej. Jak się okazało, były tam narkotyki. Mundurowi zauważyli również wyraźnie wypchany policzek u mężczyzny i podejrzewając, że schował tam kolejne środki zabronione poprosili o wyjęcie zawartości z ust. 35-latek w pewnym momencie zaczął „coś” wypluwać. Jak się okazało w policzkach miał schowane dwie torebki foliowe, w których znajdowały się substancje psychotropowe –mówi mł. asp. Daria Olczyk z Komendy Powiatowej Policji w Kutnie.

- R E K L A M A -

Narkotykiem, który tak skrupulatnie kutnianin schował przed policjantami była amfetamina. Łącznie policjanci zabezpieczyli ponad 8 gramów tego narkotyku. 35-letni mieszkaniec Kutna został zatrzymany. 11 lipca 2023 roku usłyszał zarzut.

Policja przypomina, że zgodnie z ustawą o przeciwdziałaniu narkomani grozi za to przestępstwo do 3 lat pozbawia wolności.

- R E K L A M A -

(Źródło: Komenda Powiatowa Policji w Kutnie)

- R E K L A M A -

Polecamy:

Nie przegap: