reklama

Wyremontowano oddział w kutnowskim szpitalu. Oficjele przecięli wstęgę (ZDJĘCIA)

Dziś w Kutnowskim Szpitalu Samorządowym uroczyście przecięto wstęgę na wyremontowanym Oddziale Wewnętrznym. W wydarzeniu udział wzięli samorządowcy oraz parlamentarzyści. Inwestycja została sfinansowana ze środków funduszu przeciwdziałania COVID-19.

- R E K L A M A -

W spotkaniu z dziennikarzami i uroczystym przecięciu wstęgi udział wzięli senator RP Przemysław Błaszczyk, posłanka Joanna Lichocka, starosta kutnowski Daniel Kowalik, wicestarosta Magdalena KrupińskaKotulska, wiceprzewodniczący Sejmiku Województwa Łódzkiego Zbigniew Linkowski, wicewojewoda łódzki Marcin Buchali, a także prezes KSS Artur Gur oraz przedstawiciele szpitala.

Pierwszy taki remont od 20 lat!

Jak podkreślano, jest to pierwszy remont II Oddziału Chorób Wewnętrznych od blisko 20 lat. Inwestycja pochłonęła ponad 2,1 mln złotych, z czego ponad 1,7 mln złotych to rządowe dofinansowanie. W trakcie generalnego remontu stworzono sale izolacyjne dla pacjentów, których stan zdrowia wymaga odseparowania. Zostało wymienione oświetlenie, wymieniono glazurę i posadzkę oraz odmalowano wszystkie pomieszczenia. Każda sala chorych została wyposażona w sanitaria, które zdecydowanie poprawiają komfort pacjentów. Oddział aktualnie mieści 15 sal chorych, w tym dwie izolatki. Łącznie na II Oddziale Chorób Wewnętrznych może przebywać 30 pacjentów.

- R E K L A M A -

„Wspólnymi siłami uda się przeprowadzić kolejne remonty”

– Polska rozwija się w sposób zrównoważony i najważniejsze jest, by szpitale takie jak ten w Kutnie, nie ustępowały w nowoczesności szpitalom w dużych miastach. Stawiamy na zrównoważony rozwój. Nie może być tak, że są wielkie miasta, które są bogate, pełne dużych inwestycji i są mniejsze miasta dla których nie ma pieniędzy. Szpitale powiatowe, samorządowe muszą mieć wsparcie od rządu i to jest naszym priorytetem. Mam nadzieję, że inwestycji takich ja ta będzie jeszcze więcej – mówiła Joanna Lichocka, Posłanka na Sejm RP.

– Spotykamy się dziś na otwarciu Oddziału Wewnętrznego, jest to jedna z wielu zrealizowanych inwestycji w ostatnim czasie w Kutnowskim szpitalu. Bardzo ważną inwestycją jest odebrany już wcześniej Oddział Intensywnej Terapii (OIOM), który zagrożony był zamknięciem. Szpital w Kutnie rozwija się, funkcjonuje coraz lepiej i jesteśmy na dobrze drodze, by kontynuować inwestycje i zmiany na lepsze w szpitalu. Jestem pewny, że wspólnymi siłami uda nam się przeprowadzać kolejne remonty i modernizacje – mówił Przemysław Błaszczyk, Senator RP.

- R E K L A M A -

– To dobry dzień dla służby zdrowia i Powiatu Kutnowskiego. Jest mi niezmiernie miło, ze mogę uczestniczyć w tak ważnym dniu dla tej placówki, a przede wszystkim dla mieszkańców Powiatu Kutnowskiego, którzy korzystają z tego szpitala. Dzięki dofinansowaniu blisko 2 milionów złotych z budżetu Wojewody Łódzkiego, środków rządowych, udało się wyremontować oddział chorób wewnętrznych. Ta modernizacja zdecydowanie poprawi komfort pacjentów. Bezpieczeństwo pacjentów jest głównym filarem ochrony zdrowia – dodawał Marcin Buchali, Wicewojewoda Łódzki.

– Gratuluję Panu Staroście i Panu Prezesowi udanej inwestycji. Pacjenci trafiający do szpitala, który ma dobre warunki, mogą przejść znacznie lepiej przez leczenie. Dziękuje Pani Posłance Joannie Lichockiej i Panu Senatorowi Przemysławowi Błaszczykowi za wspieranie służby zdrowia w Powiecie Kutnowskim – dodał Zbigniew Linkowski, Wiceprzewodniczący Sejmiku Województwa Łódzkiego.

Podziękowania dla parlamentarzystów

Władze powiatu, na czele ze starostą Danielem Kowalikiem, za zaangażowanie się w pomoc kutnowskiemu szpitalowi wręczyły specjalne podziękowania posłance Lichockiej i senatorowi Błaszczykowi.

– W imieniu społeczności Powiatu Kutnowskiego dziękuje z całego serca Poseł Joannie Lichockiej, a także Senatorowi Przemysławowi Błaszczykowi za zaangażowanie i wsparcie w procesie pozyskiwania środków na modernizacje tego oddziału, a także oddziału Intensywnej Terapii. Nie spotkalibyśmy się tutaj, a możliwe, że nawet szpital kutnowski już by nie funkcjonował. Stad ogromny ukłon za zaangażowanie i pomoc w zmianach kutnowskiego szpitala na lepsze – mówił Daniel Kowalik, Starosta Kutnowski.

Otwarcie Oddziału Wewnętrznego – zobacz zdjęcia:- R E K L A M A -

Polecamy:

Nie przegap: