Wysoka porażka KS-u Kutno w Łodzi

Piłkarze KS-u Kutno przegrali w Łodzi z tamtejszym AKS SMS 0-3. Kutnianie zajmują obecnie szóstą pozycję w tabeli Betcris IV ligi łódzkiej.

- R E K L A M A -

Mecz w Łodzi rozpoczął się dla podopiecznych Jacka Walczaka fatalnie, bo gospodarze po strzale Patryka Pietrasiaka już w 3. minucie wyszli na prowadzenie. Później kutnianie przejęli inicjatywę i atakowali, jednak nie byli w stanie zmienić wyniku do przerwy.

Po zmianie stron KS pogorszył swoją sytuację, bowiem drugą żółtą, a w konsekwencji czerwonę kartkę ujrzał Kacper Piotrowski.

- R E K L A M A -

„Po tej sytuacji obraz gry się nie zmienił, zamknęliśmy gospodarzy i próbowaliśmy doprowadzić do wyrównania. Strzeliliśmy nawet gola wyrównującego, lecz arbiter dopatrzył się bardzo wątpliwego spalonego. Atakując w niedowadze liczebnej narażaliśmy się na kontrę. I tak się też stało” – mówi Jacek Walczak, trener KS Kutno.

Gospodarze jeszcze dwukrotnie pokonali Michała Sokołowicza. W 67. minucie dublet ustrzelił Patryk Pietrasiak, a kropkę nad „i” w doliczonym czasie gry postawił Emil Rulewicz.

- R E K L A M A -

„Wynik 3️-0. sugeruje przewagę rywali. Wygrali i należy im pogratulować 3 punktów, jednak z gry to my mieliśmy przewagę, nawet po czerwonej kartce. Piłka nożna to nie łyżwiarstwo figurowe, tu za wrażenia artystyczne nikt punktów nie daje. Otrzymuje się je za skuteczność, a w tym przypadku skuteczniejsi byli gospodarze” – komentuje Jacek Walczak, trener KS Kutno.

Po 26. kolejkach KS ma na koncie 49 punktów i zajmuje 6. pozycję w tabeli. Przewodzi Widzew II Łódź z 70 punktami.

Teraz kutnian czeka wyjazdowy maraton – zagrają trzy spotkania na wyjeździe. 26 kwietnia zmierzą się z Sokołem Aleksandrów Łódzki, 29 kwietnia zagrają z RKS-em Radomsko, a 3 maja ich rywalem będzie Polonia Piotrków Trybunalski.

AKS SMS Łódź 3-0 KS Kutno
1-0 3. Patryk Pietrasiak
2-0 67. Patryk Pietrasiak
3-0 90. Emil Rulewicz

KS Kutno: Sokołowicz Michał, Florczak Wiktor, Padzik Eryk (30′ Ostrowski Mateusz), Głowiński Dominik (88′ Maryniak Mateusz), Dąbrowski Tomasz (78′ Kozanecki Damian), Kacela Marcin, Telestak Dawid, Piotrowski Kacper, Felczak Krzysztof (89′ Tomczak Bartosz), Kralkowski Adrian (78′ Skawiński Wojtek), Kasperkiewicz Piotr.

własne/KS Kutno

- R E K L A M A -

Polecamy:

Nie przegap: