reklama
reklama

Wystartował międzynarodowy festiwal jazzowy. Muzyczna uczta w sercu Kutna! (ZDJĘCIA)

Dziś w Centrum Teatru Muzyki i Tańca w Kutnie wystartował międzynarodowy festiwal jazzowy Voicingers. Przed nami kilka niepowtarzalnych wieczorów, które zwieńczone zostaną wyjątkowym koncertem.

- R E K L A M A -

Festiwalowi Voicingers przyświeca idea czerpania inspiracji ze współpracy pomiędzy międzynarodowymi środowiskami artystycznymi oraz przedstawicielami skrajnie odmiennych kultur. W wymiarze zawodowym Festiwal wspiera doświadczonych profesjonalistów w pracy z tymi, których artystyczna droga dopiero się rozpoczęła.

Na rozpoczęcie festiwalu wystąpił Grzegorz Karnas wraz z utalentowanymi muzykami, Mateuszem Szczypką, Alanem Wykpiszem i Igorem Hnydynem. Koncert poprzedziło wystąpienie Anny Gadt, która powitała publiczność oraz przybliżyła formułę wydarzenia.

- R E K L A M A -

Grzegorz Karnas to wokalista improwizujący, promotor jazzu, producent muzyczny, pedagog, poliglota urodzony na Górnym Śląsku. Współpracował z legendami polskiego jazzu, a także z czołowymi artystami europejskiej sceny jazzowej. Zdobywca Grand Prix w europejskich konkursach jazzowych. Jego zespół Karnas Formula koncertował w Europie, Azji i Afryce w prawdziwych norach i na wspaniałych scenach. Impulsywny badacz skutków podążania; przez życie idzie własną ścieżką.

Przed nami jeszcze koncerty Francuza Manu Domergue, Voicingers All Stars, Anny Gadt i Koncert Studentów. Zapowiada się prawdziwa muzyczna, klimatyzna uczta!

- R E K L A M A -

(Zdjęcia: Łukasz Stasiak / Kutnowski Dom Kultury)

- R E K L A M A -

Polecamy:

Nie przegap: