Wystartuj w konkursie i wygraj trzy wycieczki do Francji!

Wystartowała IV edycja Festiwalu Historycznego Tradycja i Pamięć. Tegoroczne zmagania będą wyjątkowe za sprawą stulecia odzyskania przez Polskę niepodległości – stąd motyw przewodni mógł być tylko jeden – „Drogi do niepodległości”. Na zwycięzców czekają trzy wycieczki do Francji!

Organizatorem jest Stowarzyszenie Tradycja i Pamięć, a honorowym patronem Grzegorz Schreiber, sekretarz stanu w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów, poseł na Sejm RP.

– Celem jest popularyzacja historii i krzewienie patriotyzmu – mówi parlamentarzysta. – Zachęcam do zgłębienia tego fragmentu dziejów Polski, do zapoznania się z biografią wybitnych ludzi tamtych czasów, dzięki którym żyjemy w wolnej Polsce.

- R E K L A M A -

Gimnazjaliści przygotowują prace multimedialne, natomiast uczniowie szkół ponadgimnazjalnych – przysyłają zgłoszenia. W tym roku dla tych ostatnich czekają aż trzy wycieczki do Strasburga.

Uczniowie z powiatu kutnowskiego od lat startują w tych zmaganiach z dobrym skutkiem. Przypomnijmy, że w ubiegłorocznej edycji dwóch uczniów szkół ponadgimnazjalnych: Jakub Chodorowski (II LO im. Jana Kasprowicza) i Mateusz Cieplak (ZS nr 1 im. Stanisława Staszica) znalazło się w elitarnej grupie sześciu reprezentantów województwa łódzkiego, która przebiła się do ścisłego finału.

- R E K L A M A -

W kategorii prac gimnazjalnych spośród mieszkańców powiatu kutnowskiego najlepiej spisał się Adam Wiśniewski z Gimnazjum im. Adama Mickiewicza w Żychlinie (prezentacja pod kierunkiem Cezarego Ejzencharta). Wicemistrzynią powiatu została natomiast Klaudia Wiśniewska z Gimnazjum w Nowych Ostrowach, a trzecie miejsce zdobyła Luiza Latowska z tej samej szkoły.

Prezentacje należy nadsyłać wyłącznie pocztą tradycyjną na adres Biura Posła na Sejm RP Grzegorza Schreibera, 99-300 Kutno, Pl. Wolności 14, zaś zgłoszenia na adres kontakt@festiwalhistoryczny.pl. Termin upływa z dniem 19 lutego. Szczegółowe informacje można uzyskać pod nr tel. 500 002 076.

- R E K L A M A -
fot. materiały prasowe / Biuro Posła na Sejm RP Grzegorza Schreibera

źródło: Biuro Posła na Sejm RP Grzegorza Schreibera 

- R E K L A M A -

Polecamy:

Nie przegap: