reklama

Wzmożone kontrole policji na autostradzie pod Kutnem. Powodem…

Autostrada A-2 jest podstawowym szlakiem komunikacyjnym stanowiącym część międzynarodowej trasy E-30 między zachodem i wschodem Europy. Skupia ruch transgraniczny, w którym dobowe natężenie określa się na około 40 tysięcy pojazdów. Policjanci z woj. łódzkiego z funkcjonariuszami ruchu drogowego z Wielkopolski zaplanowali pierwsze takie wspólne działania kontrolne w formie kaskadowych kontroli w wyznaczonych punktach, a także kontroli dynamicznych z wykorzystaniem radiowozów wyposażonych w videorejestratory. Będą się one odbywały cyklicznie.

Działaniami objęty został odcinek A-2 nadzorowany z Krajowego Systemu Zarządzania Ruchem GDKiA oraz dodatkowo w przypadku Wielkopolski odcinki dróg krajowych i wojewódzkich stanowiących połączenie z autostradą A2 poprzez węzły Konin – Zachód, Konin –Wschód, Koło i Dąbie.

- R E K L A M A -

9 marca 2018 roku w godzinach porannych zaplanowano pierwszą odsłonę tych działa w formie kontroli statycznych podczas, których w szczególności policjanci będą koncentrować się na badaniu stanu trzeźwości kierujących. Na łódzkim odcinku A-2 wyznaczono 7 takich punktów . Podobnie na terenie Wielkopolski. Na tak obstawionym odcinku żaden kierujący na podwójnym gazie nie uniknie kontroli.

Na terenie woj. łódzkiego w działaniach brali udział policjanci z WRD KWP w Łodzi oraz WRD w Łęczycy, Kutnie, Poddębicach i Zgierzu.

- R E K L A M A -

W 2017 roku na łódzkim odcinku A2 doszło do 32 wypadków, w których zginęły 4 osoby a 56 zostalo rannych.Policjanci interweniowali przy 517 kolizjach drogowych.

źródło: KPP Kutno

- R E K L A M A -

Polecamy:

Nie przegap: