reklama

X Odyseja Historyczna wystartowała! Szykuje się weekend pełen atrakcji na Sklęczkach [ZDJĘCIA/WIDEO]

Stało się! Jubileuszowa X Odyseja Historyczna została oficjalnie zainaugurowana. Czeka nas weekend historycznych atrakcji, a organizatorzy zadbali o to, aby każdy znalazł coś dla siebie.

- R E K L A M A -

Odyseja po raz ostatni odbyła się w 2018 roku. Później z różnych przyczyn ta największa historyczna impreza w całym regionie nie była organizowana, a w tym roku przeniosła się z Leszczynka do Kutna. Nową lokalizacją Odysei jest stara strzelnica wojskowa na Sklęczkach, gdzie przyjechało kilkuset rekonstruktorów z całej Polski, a nawet z Łotwy, Czech i Niemiec!

Dziś o 16.00 teren został otwarty dla zwiedzających, a o 18:00 wiceprezydent Kutna Zbigniew Wdowiak wraz z przedstawicielami Stowarzyszenia Pułk’37 dokonali oficjalnego otwarcia tegorocznej imprezy. Były wystrzały z długiej broni, a także armatnia salwa!

- R E K L A M A -

– Bardzo się cieszymy i myślę, że mieszkańcy Kutna również, że Odyseja Historyczna wraca z powrotem, tym razem do Kutna, nie do Leszczynka. Świetnie, że właśnie tutaj, na dawnej strzelnicy na Sklęczkach, rekonstruktorzy historyczni znaleźli swoje miejsce. Jest tu szereg grup ze wszystkich epok, od czasów starożytnych, poprzez średniowiecze, po II Wojnę Światową i czasy współczesne. Myślę, że to wielka frajda dla pasjonatów historii i militariów. Bardzo dobrze, że tak się stało i mam nadzieję, że w przyszłym roku również tu się spotkamy – mówi w rozmowie z portalem PanoramaKutna.pl Zbigniew Wdowiak, wiceprezydent Kutna.

Przed nami dziś jeszcze koncerty – wystąpią Farben Lehre i Czarny Bez. Jutro mnóstwo atrakcji, a pełny program X Odysei Historycznej znajdziecie tutaj.

- R E K L A M A -

Warto odnotować, że patronat honorowy nad imprezą objął Mariusz Błaszczak – wicepremier – Minister Obrony Narodowej, Ministerstwo Edukacji i Nauki oraz Zbigniew Burzyński, Prezydent Miasta Kutno. Patronem medialnym wydarzenia jest między innymi portal i gazeta PanoramaKutna.pl.


- R E K L A M A -

Polecamy:

Nie przegap: