reklama
reklama

XLV Edycja Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej za nami [ZDJĘCIA]

W dniu 26 kwietna w CTMiT w Kutnie odbyły eliminacje powiatowe XLV edycji Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej pod hasłem „Młodzież Zapobiega Pożarom”, który ma na celu popularyzowanie przepisów i kształtowanie umiejętności w zakresie ochrony ludności, ekologii, ratownictwa i ochrony przeciwpożarowej.

Uroczystego powitania wszystkich uczestników i ich opiekunów oraz zaproszonych gości dokonał Prezes Zarządu Oddziału Powiatowego Związku OSP RP Jakub Świtkiewicz oraz Komendant Powiatowy PSP w Kutnie st. bryg. Marek Myszkowski.

- R E K L A M A -

W eliminacjach powiatowych wzięło udział 30 uczniów ze szkół podstawowych i średnich z terenu powiatu kutnowskiego. W części pierwszej młodzież odpowiadała na pytania testowe o zróżnicowanym poziomie trudności.  Podczas gdy Jury sprawdzała testy, młodzież oglądała materiał promocyjny Państwowej Straży Pożarnej w związku z jubileuszem 30-lecia powstania PSP oraz przeprowadzono szkolenie w zakresie udzielania pierwszej pomocy medycznej. Następnie odbyła się część ustna finału, która wyłoniła zwycięzcę z każdej grupy wiekowej. Finalistami zostali:

I grupa wiekowa: Anna Łucka – Szkoła Podstawowa  nr 5 w Kutnie

- R E K L A M A -

II grupa wiekowa: Krystian Sarnicki – Szkoła Podstawowa w Strzegocinie

III grupa wiekowa: Jakub Osiński – II LO im. Jana Kasprowicza w Kutnie

- R E K L A M A -

Wymieniani laureaci będą reprezentować powiat kutnowski podczas eliminacji wojewódzkich, które odbędą się 7 maja 2022 r. w Szkole Podstawowej im M. Konopnickiej w Buczku, ulica Szkolna 3, 98-113 Buczek.

Tekst: mł. bryg. Mariusz Jagodziński, Zdjęcia: KP PSP w Kutnie


- R E K L A M A -

Polecamy:

Nie przegap: