reklama
reklama

Chcesz wstąpić do policji? Oni przekonali się jak z bliska wygląda praca mundurowych (ZDJĘCIA)

W kutnowskiej komendzie odbyło się spotkanie dla osób, które zainteresowane są wstąpieniem w szeregi naszej formacji. Tego dnia odwiedzili nas uczniowie ze szkoły mundurowej w Kutnie. Zebrani zapoznani zostali z procesem doboru do służby oraz poznali specyfikę pracy w niektórych wydziałach.

7 października 2021 roku w sali odpraw kutnowskiej komendy, w ramach „Doborowych czwartków” policjanci przeprowadzili spotkanie dla uczniów I Liceum Ogólnokształcącego PUL w Kutnie. Podczas spotkania uczestnikom zostały przedstawione poszczególne etapy rekrutacji. Zaprezentowany został film przedstawiający jak należy w prawidłowy sposób pokonać tor przeszkód, który jest jednym z etapów rekrutacji.

- R E K L A M A -

W dalszej części spotkania poza omówieniem poszczególnych pionów służby policji, zebrani uzyskali też informacje o wymaganym wykształceniu, umiejętnościach i predyspozycjach, które są niezbędne do pracy w tym zawodzie. Uczniowie mieli również okazję zobaczyć i przymierzyć sprzęt, którego na co dzień używają policjanci w służbie, zobaczyć centrum dowodzenia jakim jest dyżurka oraz zobaczyć gdzie robi się odciski palców w naszej jednostce. 

Osoby zainteresowane pełnieniem służby w Policji mogą złożyć komplet dokumentów w Komendzie Powiatowej Policji w Kutnie, ul. Toruńska 14. Szczegółowych informacji udziela Zespół do Spraw Kadr, Szkolenia i Obsługi Kancelaryjnej Komendy Powiatowej Policji w Kutnie, tel. 47 842 22 08

- R E K L A M A -

Poniżej kryteria przyjęcia do służby w Policji, a także omówienie poszczególnych etapów rekrutacji:

http://lodzka.policja.gov.pl/el6/sluzb/dobor-do-sluzby-w-polic/rekrutacja/811,Rekrutacja.html
- R E K L A M A -

Polecamy:

Nie przegap: