reklama

Z kart historii regionalizmu kutnowskiego. W sobotę ciekawe wydarzenie w ANSGK

Kutnowskie Stowarzyszenie VERITAS – Nauka, Edukacja, Kultura, działające przy Akademii Nauk Stosowanych Gospodarki Krajowej w Kutnie, już w najbliższą sobotę – 28 października 2023 r. – zaprasza na wydarzenie o charakterze naukowo-edukacyjnym pt.: „Z kart historii regionalizmu kutnowskiego: od niepodległości do współczesności. Kutnianie w nauce, edukacji, kulturze”.

- R E K L A M A -

Wydarzenie odbędzie się w Akademii Nauk Stosowanych Gospodarki Krajowej w Kutnie (ul. Lelewela 7) w godzinach 10.00-12.40.

W PROGRAMIE:

- R E K L A M A -

seminarium naukowe / koncert z okazji 105. rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości w wykonaniu kutnowskiego Chóru Speranza
oraz Kapeli Krośniewiacy / prezentacja musztry paradnej w wykonaniu pododdziału Kompanii Reprezentacyjnej Wojska Polskiego.

Spotkania o charakterze naukowo-edukacyjnym jest wydarzeniem otwartym, skierowanym do wszystkich mieszkańców powiatu kutnowskiego i regionu kutnowskiego zainteresowanych historią regionu kutnowskiego, jego wybitnymi przedstawicielami oraz patriotyzmem lokalnym.

- R E K L A M A -

Wydarzenie towarzyszące miejskim obchodom Narodowego Święta Niepodległości.

Spotkanie organizowane w ramach programu „Mikrogranty w Łódzkiem 2023″ czyli programu realizowanego przez Centrum Promocji i Rozwoju Inicjatyw Obywatelskich OPUS finansowanego przez  Narodowy Instytut Wolności – Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego ze środków Rządowego Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich NOWEFIO na lata 2021-2030.

- R E K L A M A -

Polecamy:

Nie przegap: