„Z kolorowanką przez powiat” – weź udział w konkursie Starostwa

- przewiń w dół, aby przeczytać resztę artykułu -

Dzisiaj Starostwo Powiatowe zaprezentowało drugą odsłonę powiatowego konkursu pt. „Z kolorowanką przez powiat”, w którym główną nagrodą są powiatowe puzzle przedstawiające Muzeum-Zamek w Oporowie. Jest to wersja limitowana.

Dzisiaj opublikowano drugą kolorowankę, przedstawiającą zabytkowy dworek w Krzyżanowie – w którym mieści się obecnie Urząd Gminy.

- przewiń w dół, aby przeczytać resztę artykułu -

Urząd Gminy w Krzyżanowie mieści się w zabytkowym dworku wybudowanym w II poł. XIX w. Dworek został częściowo przebudowany przed I wojną światową. Obiekt jest wybudowany na planie wydłużonego prostokąta.

Jest to budowla parterowa, pokryta dachem dwuspadowym z blachy. Orientalnego charakteru dworowi nadaje jego elewacja frontowa, z centralnie umieszczonym ryzalitem. Jest on flankowany dwoma wejściami, ozdobionymi półkolumnami zwieńczonymi ośmiobocznymi głowicami. Dwór otoczony jest niewielkim parkiem, który zachował się we fragmentach. Obok wjazdu do dworku znajduję się tablica upamiętniająca poległych podczas II wojny światowej.

– W ramach konkursu zamieszczonych zostanie 15 kolorowanek o różnym stopniu trudności. Konkurs polegać będzie na pokolorowaniu wszystkich 15 kolorowanek i dostarczenie ich do Starostwa Powiatowego w Kutnie – mówi Tomasz Walczewski, Członek Zarządu Powiatu Kutnowskiego.

🛑 Dzisiaj druga odsłona powiatowego konkursu pt. „Z kolorowanką przez powiat”, w którym główną nagrodą są powiatowe…

Opublikowany przez Powiat Kutnowski Środa, 20 maja 2020
- przewiń w dół, aby przeczytać resztę artykułu -


ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutajOstatnio dodane: