reklama
reklama

Z Kutna do Łęczycy. Duże zmiany w straży pożarnej w regionie [ZDJĘCIA]

Marcin Adamiak, dotychczasowy zastępca komendanta straży pożarnej w Kutnie zostanie szefem strażaków w Łęczycy. Wczoraj miejsce miała oficjalna uroczystość.

22 lutego 2022 roku w Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Łęczycy odbyła się uroczystość pożegnania Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Łęczycy mł. bryg. Wojciecha Pernala ze służbą.

- R E K L A M A -

Mł. bryg. Wojciech Pernal został odwołany ze stanowiska Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Łęczycy przez Łódzkiego Komendanta Wojewódzkiego Państwowej Straży Pożarnej st. bryg. Grzegorza Janowskiego w związku z przejściem na zaopatrzenie emerytalne.

W uroczystym apelu udział wzięli: Łódzki Komendant Wojewódzki PSP w Łodzi st. bryg. Grzegorz Janowski, Starosta Łęczycki Pan Janusz Mielczarek, wicestarosta łęczycki i jednocześnie Prezes Zarządu Oddziału Powiatowego ZOSP RP w Łęczycy Pan Wojciech Zdziarski, Naczelnik Wydziału Kadr Komendy Wojewódzkiej PSP w Łodzi st. bryg. Sebastian Kościsty, a także funkcjonariusze i pracownicy komendy.

- R E K L A M A -

Mł. bryg. mgr inż. Wojciech Pernal Komendantem Powiatowym Państwowej Straży Pożarnej w Łęczycy był od 9 listopada 2016 roku.

Bryg. Marcin Adamiak, dotychczasowy zastępca KP PSP w Kutnie.

Łódzki Komendant Wojewódzki Państwowej Straży Pożarnej w Łodzi st. bryg. Grzegorz Janowski powierzył pełnienie obowiązków Komendanta Powiatowego PSP w Łęczycy bryg. Marcinowi Adamiakowi. Na razie nie wiadomo, kto zajmie jego miejsce w Kutnie.

- R E K L A M A -

Marcin Adamiak urodził się w 1974 roku. W roku 1996 ukończył dzienną Szkołę Aspirantów Państwowej Straży Pożarnej w Poznaniu uzyskując stopień młodszego aspiranta oraz tytuł Technika Pożarnictwa. W 2003 roku ukończył 5-letnie studia wyższe, uzyskując tytuł magistra Mazowieckiej Wyższej Szkoły Humanistyczno – Pedagogicznej w Łowiczu w zakresie pedagogiki resocjalizacyjnej. W 2009 ukończył studia podyplomowe w Szkole Głównej Służby Pożarniczej w Warszawie.

W 1996 roku rozpoczął służbę na stanowisku dowódcy zastępu w Komendzie Rejonowej Państwowej Straży Pożarnej w Kutnie zajmując kolejno stanowiska: dowódcy sekcji, starszego inspektora w Wydziale Operacyjno – Szkoleniowym oraz Naczelnika Wydziału Operacyjno – Szkoleniowego w Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Kutnie. W 2006 roku został mianowany na stanowisko Dowódcy Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej w Kutnie. W 2010 roku został powołany na stanowisko Zastępcy Komendanta Powiatowego PSP w Kutnie.

źródło: KP PSP w Kutnie/KP PSP w Łęczycy


- R E K L A M A -

Polecamy:

Nie przegap: