Wiadomości KutnoKulturaZa miesiąc Jarmark Folkloru Polski Centralnej w Krzyżanowie

Za miesiąc Jarmark Folkloru Polski Centralnej w Krzyżanowie

Już 9 czerwca 2019 w Krzyżanowie odbędzie się II Jarmark Folkloru Polski Centralnej. To festiwal dla zespołów pieśni i tańca z centralnej części naszego kraju. Imprezę patronatem medialnym objęła Panorama Kutna.

- Reklama -

Jarmark Folkloru Polski Centralnej w Krzyżanowie to festiwal bazujący na kulturze ludowej, z której czerpiemy to co najpiękniejsze. 9 czerwca odbędzie się jego II edycja. W ubiegłym roku gościliśmy ponad 200 artystów z województwa łódzkiego i mazowieckiego. Naszym celem jest prezentacja i promocja kultury poprzez różne formy działalności artystycznej: muzykę, śpiew, taniec i rzemiosło. Wsparcie rozwoju twórczości folklorystycznej, przez możliwość ukazania jej potencjału, służy wzmocnieniu tożsamości regionalnej i narodowej.

- Reklama -

Do współpracy zapraszamy artystów działających w lokalnych społecznościach, którzy kultywują tradycje regionalne Polski Centralnej, pasjonatów i miłośników folkloru.

Ideą przewodnią festiwalu jest utrwalanie kultury własnej, promowanie jej wśród kolejnych pokoleń, wskazywanie na jej ponadczasowe wartości. Program festiwalu jest tak skonstruowany, aby oprócz występów festiwalowych mogły się odbywać wydarzenia towarzyszące, takie jak: Kiermasz Sztuki Ludowej i Rzemiosła Artystycznego oraz pofestiwalowa potańcówka „Na folkową nutę” przy dźwiękach Kapeli OKOWITA z Gminy Kutno.

- Reklama -

Naszym zamierzeniem jest by Jarmark był spotkaniem, zabawą, wymianą energii i komunikacji pomiędzy jej uczestnikami: artystami i publicznością. Takie spotkania są okazją do wymiany doświadczeń oraz wspólnej nauki, a nawiązane znajomości owocują przyjaźniami na wiele lat, rewizytami zespołów i rękodzielników oraz wspólnymi przedsięwzięciami.

Serdecznie zapraszamy wszystkie chętne kapele, zespoły śpiewacze, zespoły pieśni i tańca, twórców rękodzieła ludowego oraz amatorów dobrej zabawy do udziału w tym wydarzeniu. W trakcie trwania imprezy będą dostępne stoiska gastronomiczne oraz Strefa Zabaw dla dzieci.

Zgłoszenia grup artystycznych oraz rękodzielników przyjmujemy do 24 maja 2019 r.

Karty zgłoszeniowe oraz regulamin do pobrania na stronie www.krzyzanow.com

Szczegółowe informacje pod numerem telefonu 603 595 409


Patronat honorowy: Wojewoda Łódzki Zbigniew Rau.

Organizator: Samorząd Gminy Krzyżanów.

Partnerzy: Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Krzyżanowie, Stowarzyszenie Wspierające Rozwój Gminy Krzyżanów.

- Reklama -
reklama

Nie przegap:

reklama

Przeczytaj także inne wiadomości z Kutna i okolic: