reklama
reklama

Za nami eliminacje powiatowe XLVII Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej – ZDJĘCIA

W dniu 24 kwietna 2024 r.  w CTMiT w Kutnie w dawnym Domu Dochodowym Straży Ogniowej odbyły się eliminacje powiatowe XLVII edycji Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej pod hasłem „Młodzież Zapobiega Pożarom”.

- R E K L A M A -

Konkurs ma na celu popularyzowanie przepisów i kształtowanie umiejętności w zakresie ochrony ludności, ekologii, ratownictwa i ochrony przeciwpożarowej. Uroczystego powitania wszystkich uczestników i ich opiekunów oraz zaproszonych gości dokonał Prezes Zarządu Oddziału Powiatowego ZOSP RP druh Jakub Świtkiewicz oraz Komendant Powiatowy PSP w Kutnie bryg. Dariusz Lusa.

W eliminacjach powiatowych wzięło udział 39 uczniów ze szkół podstawowych i średnich z terenu powiatu kutnowskiego. W części pierwszej turnieju młodzież odpowiadała na pytania testowe o zróżnicowanym poziomie trudności w trzech grupach wiekowych (klasy 1-4, klasy 5-8 oraz szkoły ponadpodstawowe).  Część pierwsza wyłoniła najlepszą trójkę w każdej grupie wiekowej do etapu drugiego.

- R E K L A M A -

Podczas gdy Jury sprawdzała testy, młodzież na zewnątrz budynku miała możliwość zapoznania się ze sprzętem pożarniczym, szkolenia w zakresie udzielania pierwszej pomocy przy użyciu manekinów szkoleniowych oraz defibrylatora AED. Ponadto młodzież mogła spróbować swoich możliwości i sił na torze Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych. Po sprawdzeniu testów pisemnych Jury przedstawiało wyniki oraz uczniów zakwalifikowanych do ścisłego finału. Finał ustny polegał na odpowiedzeniu przez młodzież na 5 pytań zadanych przez Jury. Wyniki eliminacji powiatowych XLVII edycji OTWP przedstawiają się następująco:

I grupa wiekowa (klasy I-IV)

- R E K L A M A -
 1. Sz. P. Katolicka w Kutnie              – 9 pkt.
 2. Sz. P. w Strzelcach                         – 6 pkt.
 3. Sz. P. w Strzegocinie                     – 5 pkt.

II grupa wiekowa (klasy V-VIII)

 1. Sz. P. w Imielnie – 6 pkt.
 2. Sz. P w Żychlinie  – 5 pkt.
 3. Sz. P. w Byszewie  – 4 pkt.

III grupa wiekowa (szkoły średnie)

 1. ZS nr 3 w Kutnie  – 8 pkt.
 2. I LO im. Dąbrowskiego w Kutnie – 4 pkt.
 3. ZSZ w Żychlinie – 2 pkt.

Nagrody zostały ufundowane przez:

 • Starostwo Powiatowe w Kutnie – nagrody w imieniu Starosty Daniela Kowalika – wręczał dh Jakub Świtkiewicz Prezes Zarządu Oddziału Powiatowego ZOSP RP.
 • Prezydenta Miasta Kutno – nagrody wręczył Zastępca Prezydenta Miasta Kutno Jacek Boczkaja.
 • Lasy Państwowe – nagrody wręczał Konrad Lebiedowicz.
 • Komendę Powiatowa PSP w Kutnie – nagrody wręczał Komendant Powiatowy PSP w Kutnie bryg. Dariusz Lusa.
 • Związek Oddziału Powiatowego OSP RP – nagrodzy wręczał Prezes dh Jakub Świtkiewicz.

Ogromne gratulacje dla uczniów, którzy wzięli udział w powiatowym etapie eliminacji do XLVII Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej.

Laureaci z każdej grupy wiekowej będą reprezentować powiat kutnowski podczas eliminacji wojewódzkich, które odbędą się 24 maja 2024 r. w Zespole Szkół w Głuchowie w powiecie skierniewickim.

Tekst: Anna Szczepańska
Zdjęcia: KP PSP w Kutnie

- R E K L A M A -

Polecamy:

Nie przegap: