reklama

Za nami „Kino dla dzieci z Ukrainy” na Placu Wolności [ZDJĘCIA]

W czwartek na Placu Wolności odbyło się „Kino dla dzieci z Ukrainy”. To akcja zorganizowana w całej Polsce przez Stowarzyszenie Operation Mobilisation, a realizowanego dzięki finansowemu wsparciu Fundacji ORLEN. Wydarzenie skierowane było do dzieci-uchodźców z Ukrainy oraz ich opiekunów przebywających w Kutnie oraz w centrach dla uchodźców będących pod opieką miasta.

- R E K L A M A -

W ramach ogólnopolskiego projektu „Kino dla dzieci z Ukrainy” zaplanowano 50 dni projekcyjnych, podczas których wyświetlone zostały filmy animowane z pozytywnym przesłaniem i popularne bajki w języku ukraińskim. Projekcje zaplanowane są w centrach dla uchodźców zlokalizowanych na terenie całej Polski, m.in. w Płocku, Włocławku, Warszawie, Katowicach, Krakowie, Żywcu, Łodzi, Lublinie, Bielsku-Białej i Kutnie. Projekcjom towarzyszyły działania informacyjno-edukacyjne dotyczące ochrony i bezpieczeństwa dzieci, które musiały z rodzicami uciekać z Ukrainy oraz wspierające emocjonalnie rodziny, które znalazły się w trudnej sytuacji. O najwyższą jakość projekcji filmowych zadbała firma Outdoor Cinema Ent.

Rozrywka z edukacją

- R E K L A M A -

Celem projektu jest pomoc ofiarom konfliktu zbrojnego w Ukrainie, które zostały zmuszone do opuszczenia swojego kraju. Zrodził się on z potrzeby organizowania czasu dla dzieci w centrach relokacyjnych i halach noclegowych oraz zwrócenia uwagi na zagrożenia związane z bezpieczeństwem dzieci podczas podróży, poszukiwaniem transportu i zakwaterowania u nieznanych wcześniej osób.

Pozytywny repertuar lekiem na stres

- R E K L A M A -

W Kutnie pokazana została uwielbiana na całym świecie hollywoodzka animacja muzyczna „SING” z ukraińskim dubbingiem, która uczy, że – tak jak główny bohater miś koala Buster Moon – nie warto się poddawać mimo przeciwności, ale z pomocą przyjaciół, pokonywać lęki i spełniać marzenia. Specjalnie dobrany repertuar filmowy, w ukraińskiej wersji językowej, pełen pozytywnych wartości, dobrych wyborów i zwycięstwa dobra nad złem, ma za zadanie redukować stres, poprawiać samopoczucie, budzić wiarę i nadzieję na przyszłość. Dla małych widzów przygotowane zostały plecaki zawierające materiały edukacyjne oraz książeczki i kolorowanki.

W projekcie udział biorą Stowarzyszenie Operation Mobilisation w Polsce, Fundacja ORLEN oraz Outdoor Cinema Ent.

(Źródło: własne/OM in Poland)- R E K L A M A -

Polecamy:

Nie przegap: