reklama
reklama

Za nami kolejna Gala Sportu. Najlepsi sportowcy nagrodzeni przez prezydenta – ZDJĘCIA

W Kutnowskim Domu Kultury nagrodzeni zostali najlepsi sportowcy z Kutna. Na deskach sceny KDK przyznane zostały nagrody prezydenta Kutna za wysokie wyniki we współzawodnictwie sportowym i osiągnięcia w działalności sportowej.

- R E K L A M A -

Podczas uroczystej gali uhonorowanych zostało ponad stu sportowców, trenerów i działaczy. Wręczono również dwie Honorowe Nagrody Prezydenta Miasta Kutno. Statuetki złotych lwów powędrowały na ręce Aleksandra Wysoczyńskiego oraz Adama Pawłowskiego.

Poniżej pełna lista nagrodzonych.

- R E K L A M A -

Nagrodę finansową w wysokości 1000 złotych, za osiągnięcie wysokiego wyniku sportowego we współzawodnictwie sportowym otrzymali:

1) Artur Wojtczak – Trener Miejskiego Klubu Sportowego „Stal” Baseball i Softball Kutno za zajęcie z drużyną Seniorów Miejskiego Klubu Sportowego „Stal” Baseball i Softball Kutno I miejsca w rozgrywkach Ekstraligi Baseballu 2023 (Mistrzostwa Polski Seniorów) i tytuł Mistrza Polski Seniorów w baseballu 2023 I miejsce Pucharze Polski Seniorów w baseballu 2023.
2) Jacek Kudła – Trener Uczniowskiego Klubu Sportowego „Dziewiątka” w Kutnie, za przyczynienie się do wysokich wyników sportowych we współzawodnictwie sportowym zawodników i zawodniczek w lekkiej atletyce.
3) Anna Szczepańska – Trenerka Uczniowskiego Klubu Sportowego „Delfinek” w Kutnie, za przyczynienie się do wysokich wyników sportowych we współzawodnictwie sportowym zawodników i zawodniczek w pływaniu.

- R E K L A M A -

Nagrodę finansową w wysokości 500 złotych, za osiągnięcie wysokiego wyniku sportowego we współzawodnictwie sportowym otrzymali:
1) Marcin Smakowski –  Trener Miejskiego Klubu Sportowego „Stal” Baseball i Softball Kutno za zajęcie z drużyną Juniorów młodszych U15 w baseballu I miejsca w Mistrzostwach Polski Juniorów młodszych U15 i i tytuł Mistrza Polski Juniorów Młodszych U15 – 2023,
2) Przemysław Kubicki – Trener Stowarzyszenia „LIONS” Kutno za zdobycie z drużyną LIONS Kutno II miejsce w Pucharze Polski – 2023 oraz III miejsce w Mistrzostwach Polski w Softballu w kat.U13 – 2023.

Wyróżnienie w postaci statuetki, za osiągnięcie wysokiego wyniku sportowego we współzawodnictwie sportowym otrzymali:
1) Aleksander Grabowski – Trener Akademii Sportów Walki i Rekreacji „Alex” Kutno za  zdobycie z zawodnikiem wysokiego wyniku sportowego tj. I miejsca juniora starszego Michała Śliwińskiego, na Mistrzostwach Polski Juniorów i Seniorów w kickboxingu  w formule Low Kick,
2) Kiryl Kazlouski – Trener Miejskiego Klubu Sportowego „Stal” Baseball i Softball Kutno za zajęcie z drużyną seniorów II miejsca  w rozgrywkach I Ligi Seniorów w baseballu.

Nagrodę finansową I stopnia w wysokości 2.000 zł otrzymali:
Łukasz Wójcik – zawodnik Aeroklubu Włocławskiego za zdobycie I miejsca i Tytułu Mistrza Eu-ropy na 21. Szybowcowych Mistrzostwach Europy w klasie 18-metrowej.

Nagrodę finansową I stopnia w łącznej wysokości 10.000 zł otrzymali:
Drużyna Seniorów Miejskiego Klubu Sportowego „Stal” Baseball i Softball Kutno za zajęcie I miejsca w rozgrywkach Ekstraligi Baseballu 2023 (Mistrzostwa Polski seniorów) i tytuł Mistrza Polski Seniorów w baseballu, w składzie:
1. Bielecki Gracjan;
2. Cichowski Kacper;
3. Frątczak Oskar;
4. Gajdziński Dominik;
5. Jóźwiak Radosław;
6. Kamiński Kacper;
7. Kieruńczak Eryk;
8. Kazlouski Kiryl;
9. Kurhun Yauheni;
10. Matecki Robert;
11.Nadolski Jakub;
12. Nowicki Michał;
13. Serafin Mateusz;
14. Wojtczak Artur;
15. Wojtczak Jakub;
16. Zagawa Wojciech;
17. Zajda Radosław.

Nagrodę finansową II stopnia w łącznej wysokości 5.000 zł otrzymali:
Drużyna Seniorów Miejskiego Klubu Sportowego „Stal” Baseball i Softball Kutno za zajęcie
I miejsca w rozgrywkach Pucharu Polski Seniorów w baseballu 2023, w składzie:
1. Bielecki Gracjan
2. Cichowski Kacper
3. Frątczak Oskar
4. Gajdziński Dominik
5. Jóźwiak Radosław
6. Kamiński Kacper
7. Kazlouski Kiryl
8. Kurhun Yauheni
9. Matecki Robert
10.Nadolski Jakub
11. Nowicki Michał
12. Serafin Mateusz
13. Wojtczak Artur
14. Wojtczak Jakub
15. Zagawa Wojciech

Nagrodę finansową II stopnia w łącznej wysokości 2.000 zł otrzymali:
Drużyna Softballu LIONS Kutno Stowarzyszenia „LIONS” Kutno za zajęcie II miejsca w Pucharze Polski – 2023, w składzie:
1. Brulińska Samanta,
2. Bujko Patrycja,
3. Chranowska Amanda,
4. Głowacz Patrycja,
5. Kaczor Patrycja,
6. Langner Aleksandra,
7. Langner Natalia,
8. Lewandowska Beata,
9. Lewandowska Julia,
10. Peda Daria,
11. Prątkowka Weronika,
12. Przybysz Katarzyna,
13. Rzeźnicka Katarzyna,
14. Skurczyńska Magdalena,,
15. Smorawska Monika
16. Stasiak Angelika,
17. Ubowska Barbara,
18. Woźniak Natalia,
19. Żurkowska Wioletta.

Nagrodę rzeczową II stopnia w łącznej wysokości 5.000 zł otrzymali:
Drużyna Juniora Młodszego U15 Miejskiego Klubu Sportowego „Stal” Baseball i Softball Kutno za zajęcie I miejsce w Mistrzostwach Polski Juniorów Młodszych w Baseballu 2023 i tytuł Mistrza Polski Juniorów Młodszych, w składzie:
1. Boruszewski Kacper,
2. Cabała Bernard,
3.Grzelak Maksymilian,
4. Grzelak Mateusz,
5.Gutarowski Hubert,
6.Kieruńczak Nikodem,
7. Krysiak Jakub,
8. Kubica Robert,
9. Ladorudzki Marcel,
10. Lewandowski Krzysztof,
11. Marciniak Kordian,
12. Olesiński Szymon,
13. Olszewski Adrian,
14. Skalski Wiktor,
15. Stasiak Dominik.

Nagrodę finansową II stopnia o wartości 500 złotych otrzymał:
1) Miłosz Myszkowski – zawodnik Uczniowskiego Klubu Sportowego IPPON MDK za zajęcie III miejsca w Pucharze Polski Juniorów U-20 oraz V miejsca w Otwartym Międzynarodowym Pucharze Polski Juniorów U-20;

Nagrodę finansową II stopnia w łącznej wysokości 1000 złotych otrzymali:

Zespół z Klubu Sportowego Niewidomych „OMEGA” za zajęcie III miejsca w Mistrzostwach Polski Niewidomych i słabowidzących w kolarstwie tandemowym, tor samochodowy „tor Poznań” w jeździe drużynowej na czas MB mężczyzn oraz II miejsca w Pucharze Polski w jeździe na czas w tandemowym kolarstwie szosowym, w składzie:
1) Jakub Jóźwiak,
2) Jakub Baranowski.

Nagrodę rzeczową II stopnia o wartości 400 złotych otrzymali:
1) Kornel Grzelak – zawodnik Uczniowskiego Klubu Sportowego „Dziewiątka” w Kutnie za zajęcie X miejsca juniora w siedmioboju na Halowych Mistrzostwach Polski Juniorów U20 w kategorii juniora;
2) Julia Tulińska – zawodniczka Uczniowskiego Klubu Sportowego „Dziewiątka” w Kutnie za zajęcie 9. miejsca w 5-boju na Halowych Mistrzostwach Polski Juniorów i Juniorów Młodszych U18 i U20 w kategorii juniorki oraz reprezentowanie Kutna jako członkini Zaplecza Kadry Narodowej w Lekkiej Atletyce.

Nagrodę rzeczową II stopnia o wartości 300 złotych otrzymał:
Michał Śliwiński – zawodnik Akademii Sportów Walki i Rekreacji „ALEX” Kutno za zajęcie I miejsca  i tytuł Mistrza Polski juniora starszego  w konkurencji low kick, kat.-81 kg, na Mistrzostwach Polski Juniorów i Seniorów  w kickboxingu w Formule Low Kick oraz I miejsca  juniora w konkurencji light contact w kat -79 kg i II miejsca w konkurencji kick light w kat – 79 kg, w Grand Prix Polski w kickboxingu.

Nagrodę rzeczową II stopnia o wartości 200 złotych otrzymał:
Kacper Szatkowski –  zawodnik Akademii Sportów Walki i Rekreacji „ALEX” Kutno za zajęcie V miejsce kadeta starszego w konkurencji kick light, kat.+69 kg,na Mistrzostwach Polski Kadetów i Juniorów w kickboxingu w formule Kick Light i Light Contact w kickboxingu

Wyróżnienia w postaci statuetki otrzymali:
1) Zuzanna Żydowo – zawodniczka Uczniowskiego Klubu Sportowego „Delfinek” w Kutnie za zajęcie III miejsca w konkurencji 50m stylem klasycznym, na Mistrzostwach Województwa Łódzkiego oraz IV miejsca w konkurencji 50m stylem klasycznym, w Lidze Dzieci i Młodzików Runda I sezon 2023/2024,
2) Maria Lenarczyk –  zawodniczka Uczniowskiego Klubu Sportowego „Delfinek” w Kutnie za zajęcie I miejsce w konkurencji 25m stylem grzbietowym  w kat. 8 lat  oraz I miejsce w konkurencji 25m stylem dowolnym na Mistrzostwach Województwa Łódzkiego 8,9,10 latków,
3) Hanna Nowicka – zawodniczka Uczniowskiego Klubu Sportowego „Dziewiątka” w Kutnie za zajęcie IX miejsca w kategorii dziewczynki starszej w skoku wzwyż, na XXXIX Ogólnopolskim Finale „Czwartków Lekkoatletycznych”,
4) Patrycja Wojciechowska –  zawodniczka Uczniowskiego Klubu Sportowego „Dziewiątka” w Kutnie za reprezentowanie Miasta jako zawodniczka rezerwowa w pięcioboju kategorii młodziczki na PZLA Mistrzostwach Polski U16 w Wielobojach 2023 oraz zajęcie III miejsca młodziczki w pięcioboju w ŁOZLA Mistrzostwach Województwa U16 w Wielobojach 2023,
5) Sandra Gałaj – zawodniczka Uczniowskiego Klubu Sportowego „Dziewiątka” w Kutnie za zajęcie 17. miejsca juniorki młodszej w skoku wzwyż na 29 Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży 55. PZLA Mistrzostwach Polski U18,
6) Julia Karasiewicz – zawodniczka Uczniowskiego Klubu Sportowego „Dziewiątka” w Kutnie za zajęcie 22 miejsca w kategorii młodziczki w pięcioboju na PZLA Mistrzostwach Polski U16 w Wielobojach 2023,
7) Marta Obielska –  zawodniczka Uczniowskiego Klubu Sportowego „Dziewiątka” w Kutnie za zajęcie VI miejsca  w kategorii dziewczynki starszej w skoku wzwyż, na XXXIX Ogólnopolskim Finale „Czwartków Lekkoatletycznych”,
8) Zawodnicy drużyny Seniorów Miejskiego Klubu Sportowego „Stal” Baseball i Softball Kutno za zajęcie II miejsca w rozgrywkach I Ligi Seniorów w Baseballu sezonu 2023, w składzie:
1. Bielecki Kacper
2. Garbaliński Miłosz
3. Jaciubek Piotr
4. Malarski Piotr
5. Światłowski Tobiasz

Wyróżnienia w postaci dyplomu za osiągnięte wyniki i reprezentowanie Kutna na ogólnopolskich i wojewódzkich zawodach otrzymali:

1) zawodnicy drużyny Młodzików U12 w baseballu Miejskiego Klubu Sportowego „Stal” Baseball i Softball Kutno, w składzie:
– Bagrowski Patryk
– Banasiak Kacper
– Brząkalski Grzegorz
– Guzek Mateusz
– Gros Grzegorz
–  Gryglak Oskar
–  Jakubowski Ignacy
–  Jóźwiak Szymon
–  Karpowicz Wojciech
–  Koziński Jan
–  Stasiak Kacper
–  Woliński Antoni

2) zawodniczki drużyny Lions Kutno w kategorii U13 w softballu Klubu Sportowego „LIONS” Kutno, w składzie:
– Bańcyr Emilia,
–  Kaźmierczyk Maja,
–  Milewska Nikola,
–  Podstawska Amellia,
–  Podstawska Nikola,
–  Reterska Anastazja,
–  Rogacka Julia,
–  Sienna Jessica,
–  Sztonderska Zuzanna,
–  Sobierańska Amelia,
–  Tomczak Wiktoria,
–  Zakrzewska Anna.

3) Zawodniczki i zawodnicy Uczniowskiego Klubu Sportowego „Delfinek” w Kutnie,
w składzie:
a) Lena Ziółkowska,
b) Łukasz Tomczak,
c) Franciszek Pawlak,
d) Natalia Michalak,
e) Zofia Oleksik,
f) Amelia Sobiecka,
g) Blanka Gens,
h) Kubiak Piotr,
i) Iga Kowalik.

DODATKOWO:

Zawodnicy IPPON – Dyplomy za osiągnięcia oraz wysokie wyniki sportowe w 2023 roku.:

Aleksandra Sala
zawodniczka IPPON MDK za osiągnięcia oraz wysokie wyniki sportowe w 2023 roku.

Jakub Osowski
zawodnika IPPON MDK za osiągnięcia oraz wysokie wyniki sportowe w 2023 roku.

Nadia Wacławska
zawodniczki IPPON MDK za osiągnięcia oraz wysokie wyniki sportowe w 2023 roku.

Franciszek Korput
zawodnika IPPON MDK za osiągnięcia oraz wysokie wyniki sportowe w 2023 roku.

Igor Orzeszek
zawodnika IPPON MDK za osiągnięcia oraz wysokie wyniki sportowe w 2023 roku.

Mikołaj Bińczak
zawodnika IPPON MDK za osiągnięcia oraz wysokie wyniki sportowe w 2023 roku.

Martyna Orzeszek
zawodniczki IPPON MDK za osiągnięcia oraz wysokie wyniki sportowe w 2023 roku.

Piotr Paradowski – dyplom za aktywny społeczny wkład pracy w działalność na rzecz amatorskiego ruchu sportowego.

(UM Kutno)



- R E K L A M A -

Polecamy:

Nie przegap: