reklama
reklama

Za nami kolejny piknik „Bezpieczny Powiat”. Strażacy, policjanci i władze powiatu w SOSW nr 1 – ZDJĘCIA

W czwartek odbył się w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym nr 1 im. Marii Konopnickiej w Kutnie kolejny piknik „Bądź bezpieczny i widoczny na drodze” z cyklu pikników „Bezpieczny Powiat”.

- R E K L A M A -

W pikniku udział wzięli także: podopieczni z Fundacji Niebieski Wiatrak, Grupa dzieci z Przedszkola Niepublicznego Sióstr Pasjonistek św. Pawła od Krzyża w Kutnie oraz podopieczni Ośrodka Rehabilitacyjno- Edukacyjno-Wychowawczego „Niezabudka” w Kutnie i jednocześnie absolwenci SOSW nr 1 w Kutnie.

Wszystkich zebranych przywitali: Daniel Kowalik – Starosta Kutnowski, Tomasz Walczewski – Członek Zarządu Powiatu Kutnowskiego, Magdalena Marciniak – Dyrektor Wydziału Rolnictwa, Leśnictwa i Ochrony Środowiska oraz Elżbieta Jałowska Dyrektor SOSW nr 1 im. Marii Konopnickiej w Kutnie, a także przedstawiciele Policji, Straży oraz SANEPIDU.

- R E K L A M A -

–Piknik „Bądź bezpieczny i widoczny na drodze” miał na celu uświadomić dzieci i młodzież jakie zagrożenia czyhają podczas poruszania się na drodze. Jest mi niezmiernie miło, że tak licznie się zgromadziliśmy, aby uczyć się jak być bezpiecznym w ruchu drogowym. Życzę Wam wszystkim przedniej zabawy, a przede wszystkim bezpieczeństwa. Mam nadzieję, że ponownie do Was zawitamy, by edukować przez zabawę – mówił Daniel Kowalik, Starosta Kutnowski.

– Cieszymy się, że udało się zorganizować to przedsięwzięcie i edukujemy dzieci poprzez zabawę, dzięki, której lepiej przyswoją wiedzę –mówił Tomasz Walczewski, Członek Zarządu Powiatu Kutnowskiego.

- R E K L A M A -

Podczas pikniku Daniel Kowalik Starosta Kutnowski wręczył medale dzieciom, które wygrały konkurs sportowy.

Dla dzieci były przekąski w postaci jabłek oraz słodkości. Dodatkowo dzieci podczas pikniku korzystały z dmuchanych zjeżdżalni oraz zabawek, uczestniczyły w konkursach Powiatu Kutnowskiego oraz mogły obejrzeć pokazy służb mundurowych. Dzieci z chęcią przymierzały stroje policji, uczyły się pierwszej pomocy ze Strażą oraz przymierzały sprzęt przygotowany przez SANEPID. Nie brakowało także prezentów w postaci gadżetów Powiatu Kutnowskiego. Partnerem wydarzenia była Firma Florian.

(Powiat Kutnowski)
- R E K L A M A -

Polecamy:

Nie przegap: