Za nami kutnowska Gala Sportu. Prezydent nagrodził sportowców [GALERIA]

Dziś w Kutnowskim Domu Kultury odbyła się Gala Sportu, podczas której nagrodzeni zostali najlepsi sportowcy oraz trenerzy i działacze.

- R E K L A M A -

To pierwsza, historyczna Gala Sportu. Wcześniej wyróżnienia wręczano podczas obrad Rady Miasta Kutno. Teraz jednak sportowcy zostali jeszcze bardziej docenieni i zaproszeni do Kutnowskiego Domu Kultury. O ważnej roli sportu w rozwoju miasta mówili prezydent Zbigniew Burzyński i przewodniczący Rady Miasta Mariusz Sikora.

– Sport uprawia się praktycznie przez cały rok, widujemy się przez cały rok, współpracujemy. Ale od wielu lat jest jeden dzień, w którym spotykamy się ze wszystkimi, którzy zrobili coś dla kutnowskiego sportu. Chcemy im podziękować, wyróżnić i nagrodzić – mówił w swoim wystąpieniu prezydent Zbigniew Burzyński.

- R E K L A M A -

Jak zaznaczył również reprezentowanie Miasta Róż to jedno, ale równie ważne jest to, co sport może nam dać.

– Sport oprócz indywidualnego rozwoju człowieka, tężyzny fizycznej, rozwoju ambicji, przynosi wiele satysfakcji. To jest ważne. Sport szczególnie osoby młode uczy woli walki, hartu ducha. To może potem się sprawdzać w wielu innych działaniach w naszym życiu – podkreślał prezydent. 

- R E K L A M A -

Następnie wręczono nagrody w kilku kategoriach i otrzymali je zarówno zawodnicy występujący w sportach indywidualnych, jak i w grach zespołowych. Podczas Gali Sportu wręczone zostały także Nagrody Prezydenta Kutna. Otrzymali je Jacek Kudła, Piotr Bajda, Zbigniew Gralewski, Marek Witkowski i Andrzej Pietrzak. Galę poprowadzili Paweł Szczepanik i Anita Wasiak. W takie wydarzenia na deskach KDK-u pojawili się młodzi tancerze z SDS.

Nagrody sportowcom, obok prezydenta Kutna Zbigniewa Burzyńskiego wręczali także Mariusz Sikora – Przewodniczący Rady Miasta Kutno, Grzegorz Chojnacki – Przewodniczący Rady Sportu Miasta Kutno, Danuta Blus – Przewodnicząca Komisji Kultury, Edukacji, Sportu i Promocji Rady Miasta Kutno oraz Paweł Ślęzak – dyrektor MOSiR w Kutnie.

LISTA NAGRODZONYCH

Nagrodę finansową w wysokości 1000 złotych, za osiągnięcie wysokiego wyniku sportowego we współzawodnictwie sportowym otrzymuje:

Artur Wojtczak – Trener Miejskiego Klubu Sportowego „Stal” Baseball i Softball Kutno za zdobycie z drużyną Seniorów Miejskiego Klubu Sportowego „Stal” Baseball i Softball Kutno I miejsca w rozgrywkach Ekstraligi Baseballu 2022 (Mistrzostwa Polski Seniorów), tytułu Mistrza Polski Seniorów w baseballu oraz zwycięstwa w rozgrywkach I Ligi Seniorów w Polskiej Lidze Baseballu sezonu 2022.

Nagrodę finansową w wysokości 500 złotych, za osiągnięcie wysokiego wyniku sportowego we współzawodnictwie sportowym otrzymuje:

1) Aleksander Grabowski
– Trener Akademii Sportów Walki i Rekreacji „Alex” Kutno za zdobycie z zawodniczką wysokiego wyniku sportowego tj. VII miejsca kadetki starszej na Mistrzostwach Polski w kickboxingu Kadetów Młodszych i Starszych w formule Kick Light;

2) Mariusz Konwerski
– Trener Akademii Sportów Walki i Rekreacji „Alex” Kutno za zdobycie z zawodniczką wysokiego wyniku sportowego tj. III miejsca kadetki młodszej na Mistrzostwach Polski w kickboxingu Kadetów Młodszych i Starszych w formule Kick Light;

3) Przemysław Kubicki
– Trener Stowarzyszenia „LIONS” Kutno za zdobycie z drużyną LIONS Kutno srebrnego medalu w Polskiej Lidze Softballu Kobiet – 2022 oraz II miejsca w Pucharze Polski – 2022 w softballu.

Wyróżnienie w postaci statuetki, za osiągnięcie wysokiego wyniku sportowego we współzawodnictwie sportowym otrzymują:

1) Marcin Smakowski
– Trener Miejskiego Klubu Sportowego „Stal” Baseball i Softball Kutno za zdobycie z drużyną Juniora Młodszego U15 Miejskiego Klubu Sportowego „Stal” Baseball i Softball Kutno V miejsca w Mistrzostwach Polski Juniorów Młodszych U15 w baseballu;

2) Jakub Nadolski
– Trener Miejskiego Klubu Sportowego „Stal” Baseball i Softball Kutno za zdobycie z drużyną Młodzików U12 Miejskiego Klubu Sportowego „Stal” Baseball i Softball Kutno I miejsca w Pucharze Polski Młodzików U12 w baseballu oraz II miejsca w Międzywojewódzkich Mistrzostwach Młodzików U12 w baseballu.

Wyróżnienie w postaci dyplomu, za osiągnięcie wysokiego wyniku sportowego we współzawodnictwie sportowym otrzymują:

1) Marcin Stępniak
2) Damian Lech

Trenerzy Stowarzyszenia Lokalnego SL SALOS „Róża Kutno” za zdobycie wysokich wyników we współzawodnictwie sportowym w piłce nożnej rozgrywek SL SALOS

Wyróżnienia w postaci DYPLOMU za osiągnięte wyniki i reprezentowanie Kutna na ogólnopolskich i wojewódzkich zawodach otrzymują:

1) zawodnicy drużyny Młodzików U12 w baseballu Miejskiego Klubu Sportowego „Stal” Baseball i Softball Kutno, w składzie:

– Bagrowski Patryk;
– Brząkalski Grzegorz;
– Filipczak Bartosz;
– Gryglak Oskar;
– Gutarowski Hubert;
– Jakubowski Ignacy;
– Jakubowski Szymon;
– Janiak Oskar;
– Jóźwiak Szymon;
– Marciniak Kordian;
– Przybysz Szymon;
– Rzeźniczak Jakub;
– Stasiak Kacper.

Trener: Jakub Nadolski, Os.wspierające: Andrzej PIetrzak, Aleksander Wysoczyński

2) zawodniczki i zawodnicy Akademii Sportów walki i Rekreacji „ALEX” Kutno, w składzie:

– Kopczyńska Julia;
– Kwiatkowski Marcel;
– Śliwiński Michał;
– Szatkowski Kacper.

3) zawodniczki i zawodnicy Uczniowskiego Klubu Sportowego „Delfinek” w Kutnie, w składzie:

– Kowalik Iga;
– Kubiak Kacper;
– Sobiecka Amelia.

4) zawodniczki Uczniowskiego Klubu Sportowego „Dziewiątka” w Kutnie, w składzie:

– Borkowska Maria;
– Gajdowicz Anna;
– Gałaj Sandra;
– Karasiewicz Julia;
– Nowicka Hanna;
– Wojciechowska Patrycja;
– Wojtylak Barbara.

Wyróżnienia w postaci statuetki otrzymują:

1) Zuzanna Żydowo – zawodniczka Uczniowskiego Klubu Sportowego „Delfinek” w Kutnie za zajęcie III miejsca w konkurencji 50m stylem klasycznym oraz IV miejsca w konkurencji 50m stylem dowolnym na Mistrzostwach Województwa Łódzkiego;

2) Blanka Gens – zawodniczka Uczniowskiego Klubu Sportowego „Delfinek” w Kutnie za zajęcie VIII miejsca w konkurencji 100m stylem klasycznym na Międzywojewódzkich Drużynowych Mistrzostwach;

3) Aleksandra Michalska – zawodniczka Uczniowskiego Klubu Sportowego „Delfinek” w Kutnie za reprezentowanie miasta Kutno na Mistrzostwach Polski Juniorów młodszych w pływaniu na długim basenie 50m, w kategorii 14 lat;

4) Igor Frydrysiak – zawodnik Uczniowskiego Klubu Sportowego „Dziewiątka” w Kutnie za zajęcie XXVIII miejsca w konkurencji bieg na 1000m w kategorii młodzika na Mistrzostwach Polski Młodzików U16 oraz reprezentowanie Kutna jako członek Kadry Województwa Młodzików w Lekkiej Atletyce;

5) Agnieszka Bryszewska
– zawodniczka Uczniowskiego Klubu Sportowego „Dziewiątka” w Kutnie za zajęcie XXI miejsca w biegu 80m ppł. w kategorii młodziczki na Mistrzostwach Polski Młodzików U16 oraz reprezentowanie Kutna jako członkini Kadry Województwa Młodzików
w Lekkiej Atletyce;

6) Marta Obielska – zawodniczka Uczniowskiego Klubu Sportowego „Dziewiątka” w Kutnie za zajęcie III miejsca w skoku wzwyż na Finale Krajowym Halowych „Czwartków Lekkoatletycznych” w kategorii dziewczynki starszej.

Nagrodę rzeczową II stopnia o łącznej wysokości 1.500 złotych otrzymuje:

Drużyna Juniorów Młodszych U15 Miejskiego Klubu Sportowego „Stal” Baseball i Softball Kutno za zdobycie V miejsca w Mistrzostwach Polski Juniorów młodszych w baseballu w kategorii U15, w składzie:

1) Bielecki Kacper;
2) Boruszewski Kacper;
3) Cabała Bernard;
4) Krysiak Jakub;
5) Grzelak Maksymilian;
6) Grzelak Mateusz;
7) Garbaliński Miłosz;
8) Jaciubek Piotr;
9) Malarski Piotr;
10) Kieruńczak Nikodem;
11) Lewandowski Krzysztof;
12) Ladorudzki Marcel;
13) Olesiński Szymon;
14) Skalski Wiktor.
Trener: Smakowski Marcin
Osoby wspierające: Kurhun Yauheni, Ladorudzki Paweł

Nagrodę rzeczową II stopnia o wartości 400 złotych otrzymują:

1) Kornel Grzelak – zawodnik Uczniowskiego Klubu Sportowego „Dziewiątka” w Kutnie za zajęcie VIII miejsca w siedmioboju na Halowych Mistrzostwach Polski Juniorów oraz XI miejsca w dziesięcioboju na Mistrzostwach Polski Juniorów w kategorii juniora;
2) Julia Tulińska – zawodniczka Uczniowskiego Klubu Sportowego „Dziewiątka” w Kutnie za zajęcie XIII miejsca w 7–boju na Mistrzostwach Polski Juniorów Młodszych U18 i V miejsca w pięcioboju na Halowych Mistrzostwach Polski Juniorów i Juniorów Młodszych U18 i U20 w kategorii juniorki młodszej oraz reprezentowanie Kutna jako członkini Zaplecza Kadry Narodowej w Lekkiej Atletyce.

Nagrodę rzeczową II stopnia o wartości 250 złotych otrzymują:

1) Hubert Kowalski – zawodnik Uczniowskiego Klubu Sportowego „Dziewiątka” w Kutnie za zajęcie IV miejsca w pięcioboju na Mistrzostwach Polski Młodzików w wieloboju i VIII miejsca w skoku wzwyż na Mistrzostwach Polski Młodzików U16 oraz reprezentowanie Kutna jako członek Kadry Województwa Młodzików w Lekkiej Atletyce w kategorii młodzika;

2) Michał Michalak – zawodnik Uczniowskiego Klubu Sportowego „Dziewiątka” w Kutnie za zajęcie X miejsca w siedmioboju na Halowych Mistrzostwach Polski Juniorów U20 oraz XIII miejsca w dziesięcioboju na PZLA Wielobojowych na Mistrzostwach Polski Juniorów U20 w kategorii juniora.

Nagrodę rzeczową II stopnia o wartości 200 złotych otrzymuje:

1) Natalia Widawska – zawodniczka Akademii Sportów Walki i Rekreacji „Alex” w Kutnie za zajęcie VII miejsca na Mistrzostwach Polski w kickboxingu Kadetów Młodszych i Starszych w formule Kick Light w kategorii kadetka starsza;

2) Amelia Piwińska – zawodniczka Akademii Sportów Walki i Rekreacji „Alex” w Kutnie za zajęcie III miejsca na Mistrzostwach Polski w kickboxingu Kadetów Młodszych i Starszych w formule Kick Light oraz III miejsca w Pucharze Polski w kategorii kadetki młodszej.

Nagrodę finansową II stopnia w łącznej wysokości 3.000 zł otrzymuje:

Drużyna Seniorów Miejskiego Klubu Sportowego „Stal” Baseball i Softball Kutno za zwycięstwo I Ligi Seniorów w Baseballu w Polskiej Lidze Baseballu sezonu 2022, w składzie:
1) Kopański Bartłomiej;
2) Swyszcz Piotr;
3) Światłowski Tobiasz;
4) Zielak Michał;
5) Ciesielski Bartosz;
6) Malarski Piotr;
7) Jakub Ignaczewski;
8) Adam Wojciechowski;
9) Szymański Cezary.
Trener: Wojtczak Artur
Osoba wspier: Andrzej Pietrzak

Nagrodę finansową II stopnia w łącznej wysokości 3.000 zł otrzymuje:

Drużyna softballu seniorek Stowarzyszenia „LIONS” Kutno za zdobycie srebrnego medalu w Polskiej Lidze Softballu Kobiet 2022 oraz II miejsca w Pucharze Polski 2022 w softballu, w składzie:

1) BobrzakNatalia;
2) Bujko Patrycja;
3) Głowacz Marika;
4) Kaczor Patrycja;
5) Kusz Michalina;
6) Langner Aleksandra;
7) Langner Natalia;
8) Lewandowska Beata;
9) Lewandowska Julia;
10) Michalak Gabriela;
11) Peda Daria;
12) Prątkowska Weronika;
13) Przybysz Katarzyna;
14) Przybysz Nikol;
15) Rzeźnicka Katarzyna;
16) Skurczyńska Magdalena;
17) Smorawska Monika;
18) Stasiak Angelika;
19) Ubowska Barbara;
20) Woźniak Natalia.
Trener: Przemysław Kubicki

Nagrodę finansową I stopnia w wysokości 2.000 zł otrzymuje:

Łukasz Wójcik – zawodnik Aeroklubu Włocławskiego za zdobycie tytułu Mistrza Polski w klasie Otwartej na 47. Szybowcowych Mistrzostwach Polski.

Nagrodę finansową I stopnia w łącznej wysokości 10.000 zł otrzymuje:

Drużyna Seniorów Miejskiego Klubu Sportowego „Stal” Baseball i Softball Kutno za zdobycie I miejsca w rozgrywkach Ekstraligi Baseballu 2022 oraz tytułu Mistrza Polski w baseballu seniorów, w składzie:

1) Bielecki Gracjan;
2) Cichowski Kacper;
3) Frątczak Oskar;
4) Gajdziński Dominik;
5) Jóźwiak Radosław;
6) Kamiński Kacper;
7) Kieruńczak Eryk;
8) Kazlouski Kiryl;
9) Kurhun Yauheni;
10) Matecki Robert;
11) Nadolski Jakub;
12) Nowicki Michał;
13) Serafin Mateusz;
14) Wojtczak Jakub;
15) Zagawa Wojciech;
16) Zajda Radosław.
Trener: Artur Wojtczak, Os.wspierajaca: Andrzej Pietrzak

Galeria z Gali Sportu (fot. Ł. Stasiak/UM Kutno):
- R E K L A M A -

Polecamy:

Nie przegap: