Za nami Noc Muzeów w Pałacu Saskim. Nie brakowało atrakcji – FOTO

Muzeum Pałac Saski w Kutnie wzięło udział w XVI Nocy Muzeów. Przygotowano sporo atrakcji – nie zabrakło salwy honorowej, tańców czy pokazów kulinarnych.

- R E K L A M A -

W programie tegorocznej Nocy Muzeów znalazły się m.in. spektakle, pokazy tańców dawnych w wykonaniu grupy La Danse, pokaz kuliarny w wykonaniu Tomasza Weltera czy koncert Łucji Czarneckiej (sopran). Wydarzenie rozpoczęło się od salwy honorowej, głos zabrał także dyrektor Muzeum Pałac Saski w Kutnie Grzegorz Skrzynecki.

Przygotowano także atrakcje dla dzieci. Był kącik malucha LEO, malowanie na stretchu, ozdabianie królewskiego obrusa i papierowej zastawy stołowej.

- R E K L A M A -

Noc Muzeuów polega na udostępnianiu muzeów, galerii i instytucji kultury w wybranym dniu, w godzinach wieczornych i nocnych. Tegoroczne obchody tej imprezy kulturalnej przypadły na 18 maja. To akcja, która w przestrzeni publicznej pojawia się od 1997, kiedy to pierwsze obchody Nocy Muzeów odbyły się w Berlinie. Do Polski natomiast przybyła w 2003 roku, kiedy to została zorganizowana w Poznaniu, a następnie skala poszerzyła się do ogólnopolskiej.

- R E K L A M A -

Polecamy:

Nie przegap: