reklama

Za nami ostatni dzień Festiwalu Szaloma Asza. Efektowna gala w KDK – ZDJĘCIA

Za nami ostatni dzień XIII Festiwalu Szaloma Asza. Na zakończenie imprezy w Kutnowskim Domu Kultury odbyła się gala, na której nagrodzeni zostali laureaci konkursu literackiego, był też efektowny występ Zespołu Pieśni i Tańca Ziemi Kutnowskiej.

- R E K L A M A -

Ostatni dzień Festiwalu rozpoczął się od „Kawy z Aszem” – czyli chwili oddechu przed wielkim finałem. W niezwykle klimatycznej sali Restauracji Manolo spotkali się laureaci i członkowie jury XVI Ogólnopolskiego Konkursu Literackiego im. Szaloma Asza. Z tej okazji przypominamy skład jury:

  • Monika Szabłowska-Zaremba – przewodnicząca,
  • Bella Szwarcman-Czarnota – członek,
  • Iwona Pietrzak – członek.

oraz nagrodzonych:

- R E K L A M A -
  • miejsce 1. – pan Henryk Liszkiewicz (Piła) za utwór „Rok 1915. Z dziennika Herty Vogel”
  • miejsce 2. – pani Aleksandra Paprota (Wrocław) za utwór „Dziewczęta na moście”

Wyróżnienie:

  • pani Joanna Łapińska (Białystok) za utwór „Wieża”
  • pani Julia Kłonowska (Łódź) za utwór „Jakie kłamstwa skrywa Księżyc?”

O godz. 17.30 jako wydarzenie towarzyszące odbyła się promocja katalogu do edukacyjnej wystawy czasowej pt. „Byli naszymi sąsiadami – kutnowscy Żydzi”. Zgromadzeni w Kutnowskim Domu Kultury mieli okazję obejrzeć niezwykle ważną wystawę oraz odebrać pięknie przygotowany i zawierający ogrom wiedzy katalog. „ZACHOR znaczy PAMIĘTAJ. Dziś naszą powinnością jest pamięć o tych, których nie ma, naszych sąsiadach – kutnowskich Żydach. Temu ma służyć wystawa, po to wydany został jej katalog” – tak w przedsłowiu pisze autorka katalogu oraz koordynatorka wystawy Bożena Gajewska.

- R E K L A M A -

Pół godziny później rozpoczęła się Gala XIII Festiwalu Szaloma Asza. Najpierw nagrodzeni zostali laureaci XVI Ogólnopolskiego Konkursu Literackiego im. Szaloma Asza (z ich pracami można zapoznać się na stronie www.aszfestiwal.pl ), a zaraz potem nastąpiła wizualno-muzyczna uczta – wspaniały występ Zespołu Pieśni i Tańca Ziemi Kutnowskiej. Członkowie Zespołu przeszli samych siebie i zafundowali zgromadzonym w Kutnowskim Dom Kultury niesamowite show, zasłużenie nagrodzone owacją na stojąco. Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna w Kutnie dziękuje wszystkim uczestnikom zorganizowanych przez nią wydarzeń, a także sponsorom oraz partnerom, bez których Festiwal nie mógłby się odbyć.

(Biblioteka Kutno)- R E K L A M A -

Polecamy:

Nie przegap: