reklama

Za nami ostatni powiatowy piknik o bezpieczeństwie. Zobacz, co działo się w Strzelcach (ZDJĘCIA)

Za nami ostatni w tym roku piknik z cyklu „Bezpieczny Powiat”, który odbył się w Szkole Podstawowej im. Szarych Szeregów w Strzelcach.

- R E K L A M A -

Piknik rozpoczął się prelekcjami dotyczącymi bezpieczeństwa podczas nadchodzącego roku szkolnego! Wykłady poprowadzili przedstawiciele: Komendy Powiatowej Policji w Kutnie, Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Kutnie, 9 Łódzkiej Brygady Obrony Terytorialnej, Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego, Powiatowej Stacji Sanitarno– Epidemiologicznej w Kutnie oraz Nadleśnictwa Kutno.

Na pikniku obecni byli: Daniel Kowalik Starosta Kutnowski, Tomasz Walczewski Członek Zarządu Powiatu Kutnowskiego, Elżbieta Milczarska Radna Rady Powiatu Kutnowskiego, Marek Drabik Radny Rady Powiatu Kutnowskiego, a także Tomasz Grabowski Wójt Gminy Strzelce.

- R E K L A M A -

Podczas pikniku Daniel Kowalik Starosta Kutnowski, Tomasz Walczewski Członek Zarządu Powiatu Kutnowskiego oraz Tomasz Grabowski Wójt Gminy Strzelce wręczyli podziękowania za udział partnerom wspierającym cykl pikników „Bezpieczny Powiat”.

W tym roku w cyklu „Bezpieczny Powiat” zorganizowano:

- R E K L A M A -

– „Bezpieczeństwo i ekologia z Powiatem Kutnowskim” – Powiat Kutnowski, Nadleśnictwo Kutno oraz Stowarzyszenie Wspierania Inicjatyw Społecznych „Szansa”.

– „Bezpiecznie na wsi” – Powiat Kutnowski, Gmina Łanięta oraz Stowarzyszenie Wspierania Inicjatyw Społecznych „Szansa”.

– „Bezpiecznie w mieście” – Powiat Kutnowski, RSM Pionier oraz Stowarzyszenie Wspierania Inicjatyw Społecznych „Szansa”.

– „Bezpieczny i ekologiczny powrót do szkoły” w Dąbrowicach – Powiat Kutnowski, Miasto i Gmina Dąbrowice oraz Stowarzyszenie Wspierania Inicjatyw Społecznych „Szansa”.

– „Bezpieczny i ekologiczny powrót do szkoły” w Strzelcach – Powiat Kutnowski, Gmina Strzelce oraz Stowarzyszenie Wspierania Inicjatyw Społecznych „Szansa”.

– Za nami już ostatni piknik, który odbył się w Strzelcach. W związku z ogromnym sukcesem ubiegłorocznych pikników, postanowiliśmy w tym roku to powtórzyć. Bardzo ważne jest, by w przystępny i radosny sposób umożliwić dzieciakom możliwość zapoznania się z ważnymi zasadami bezpieczeństwa – mówi Daniel Kowalik Starosta Kutnowski.

– Podczas pikniku wszyscy bawili się świetnie. Dla dzieci były cukierki, popcorn oraz kiełbasa i karkówka prosto z grilla. Było także mnóstwo atrakcji w postaci dmuchańców, pokazów służb mundurowych i zabaw. Nie mogło także zabraknąć uwielbianych przez dzieci baniek mydlanych, tańca z kolorami oraz kurtyny wodnej i toru przeszkód przygotowanego przez Straż – mówi Tomasz Walczewski Członek Zarządu Powiatu Kutnowskiego.

Ogromną atrakcją dla dzieci była także możliwość zajęcia miejsca kierowcy w radiowozie policyjnym, na motocyklu policyjnym, w wozie strażackim, a także wozie 9 Łódzkiej Brygady Obrony Terytorialnej.

Nie brakowało również wielu konkursów z nagrodami. Odbyły się m.in.: konkurs z kolorowankami, w którym do wygrania były plecaki oraz gadżety przekazane przez firmę Florian Centrum, Tomasz Walczewski Członek Zarządu Powiatu Kutnowskiego zorganizował konkurs z wiedzy o bezpieczeństwie, w którym rozdawał opaski odblaskowe „Bezpieczny Powiat 112” z herbem Powiatu, upominki od firmy Animex oraz chipsy od firmy Kellogg’s, Państwowa Inspekcja Sanitarno– Epidemiologiczna w Kutnie w konkursach rozdawała m.in. mini puzzle, Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego w konkursach rozdawała m.in. dmuchane materace, natomiast Nadleśnictwo Kutno – płócienne torby. Ogromnym zainteresowaniem cieszył się także konkurs przeprowadzony przez przedstawicieli Komendy Powiatowej Policji w Kutnie, w którym to do wygrania były gadżety z elementami odblaskowymi.

Marek Drabik Radny Rady Powiatu Kutnowskiego przygotował dla uczestników pokaz oraz mini turniej w strzelaniu z łuku. Była to niesamowita atrakcja, która przyciągnęła wielu chętnych do spróbowania swoich sił w łucznictwie.

Elżbieta Milczarska Radna Rady Powiatu Kutnowskiego zorganizowała konkurs z wiedzy o samorządzie w którym do wygrania były gadżety Powiatu Kutnowskiego.

– Bardzo serdecznie dziękuję za pomoc w organizacji naszym partnerom strategicznym: Animex, JBF Group oraz Engie. Ogromne podziękowania także w kierunku pozostałych naszych partnerów: Wotex, Dudki 11, EnerBio, Leiber, Sommers, MagneVita, Bar u Bogusi, Cyberkultura, Aquas, Florian, ZUK, Kellogg’s, Piekarnia Dąbrowice, MPC, Wspomnienie na Życzenie, PreZero, AMZ Kutno, Dermex oraz Lechita. Dziękuję też mediom, a także: Komendzie Powiatowej Policji w Kutnie, Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Kutnie, 9 Łódzkiej Brygadzie Obrony Terytorialnej, Państwowej Powiatowej Stacji Sanitarno– Epidemiologicznej oraz Kasie Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego. Dziękuję także Agencji Ochrony Viper za czuwanie nad bezpieczeństwem – dodaje Tomasz Walczewski Członek Zarządu Powiatu Kutnowskiego.

– Jestem bardzo zadowolony, że Powiat Kutnowski zaprosił nas już drugi rok z rzędu do współpracy przy tak ważnym tematycznie pikniku. Bezpieczeństwo dzieci i młodzieży jest dla nas priorytetem. Cieszę się, że dzieci bawiły się i edukowały jednocześnie. Dziękuję Powiatowi za współpracę, a także serdecznie dziękuję jednostkom Ochotniczej Straży Pożarnej, które wzięły udział w pikniku tj.: OSP Długołęka, OSP Klonowiec Stary oraz OSP Przyzórz – mówił Tomasz Grabowski Wójt Gminy Strzelce.


- R E K L A M A -

Polecamy:

Nie przegap: