reklama

Za nami „Rodzinne pożegnanie lata” z PCPR [ZDJĘCIA]

Kilka dni temu na terenie Małej Ligi Baseballowej w Kutnie odbył się piknik rodzinny pn. „Rodzinne pożegnanie lata”.

- R E K L A M A -

Impreza zorganizowana przez Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Kutnie dzięki pomocy finansowej udzielonej z budżetu Samorządu Województwa Łódzkiego przeznaczonej na realizację zadania „Z rodziną raźniej” w ramach konkursu „SAMORZĄD PRZYJAZNY RODZINIE 2022”.

Zgromadzonych gości pikniku powitała Dyrektor Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Kutnie Marta Znyk. Następnie głos zabrali Członek Zarządu Województwa Łódzkiego Robert Baryła oraz Wicestarosta Magdalena Krupińska-Kotulska, która odczytała przekazany na jej ręce list Senatora RP Przemysława Błaszczyka. Dużo ciepłych słów uznania skierowanych zostało do rodzin zastępczych, które borykają się z wieloma trudnościami, a jednak znoszą je dzielnie, dając tym samym świadectwo swojej niezłomności przy walce o przyszłość i wychowanie dziecka, nad którym niejednokrotnie sprawują opiekę aż do jego usamodzielnienia.

- R E K L A M A -

Po części oficjalnych przemówień, podziękowań przyszedł czas na wręczanie nagród dla finalistów konkursu fotograficznego „Wakacje razem” oraz występy dzieci z placówek opiekuńczo- wychowawczych, rodzinnej pieczy zastępczej. Podczas pikniku bawili się wszyscy, od rodzin zastępczych, którym dedykowane było wydarzenie, po lokalną społeczność powiatu kutnowskiego. Impreza cieszyła się dużym zainteresowaniem.

Dzieci mogły korzystać w sposób nieograniczony z przygotowanych dla nich atrakcji, m.in. malowania twarzy, ścianki wspinaczkowej, dmuchanych zjeżdżalni i animacji, pokazu sprzętu strażackiego, policyjnego, ratownictwa medycznego i wodnego. Każdy uczestnik mógł spróbować swoich sił na przygotowanym przez Stowarzyszenie Biegów Przeszkodowych OCRLand z Kutna torze przeszkód czy strzelaniu z łuku, jednej z najstarszych dyscyplin sportowo-rekreacyjnych, zorganizowanego przez Grupę Rekonstrukcji Historycznej „Pestis”.

- R E K L A M A -

Gwiazdą wieczoru była finalistka dobrze znanego wszystkim programu „THE VOICE SENIOR” Ewa Olszewska. Na zakończenie odbyła się wspólna zabawa przy grillowaniu, której przewodniczyła grupa muzyczna COOL Party w składzie Tomasz Bednarek i Patryk Baraniak.

(Źródło: PCPR Kutno)- R E K L A M A -

Polecamy:

Nie przegap: