Za nami rodzinny piknik ekologiczny w Mieczysławowie [ZDJĘCIA]

Narodowy Dzień Ziemi – Rodzinny piknik ekologiczny w Zespole Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego im. M. Rataja w Mieczysławowie przeszedł do historii! Nie brakowało różnych atrakcji.

- R E K L A M A -

Piknik odbył się w sobotę 22 kwietnia w Narodowy Dzień Ziemi, w ramach zakończenia Tygodnia Ekologicznego w Zespole Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego im. M. Rataja w Mieczysławowie, pod patronatem Starosty Kutnowskiego Daniela Kowalika.

W wydarzeniu udział wzięli m.in.: Daniel Kowalik – Starosta Kutnowski, Tomasz Walczewski – Członek Zarządu Powiatu Kutnowskiego, Tadeusz Woźniak –Poseł na Sejm RP, Robert Baryła – Członek Zarządu Województwa Łódzkiego oraz wójtowie i samorządowcy z terenu Powiatu Kutnowskiego. Podczas pikniku obecni byliśmy także z naszym stoiskiem plenerowym w którym rozdawaliśmy gadżety oraz jabłka. Swoje stoisko miały także Lasy Państwowe Nadleśnictwo Kutno z siedzibą w Chrośnie.

- R E K L A M A -

– Piknik odbył się w pięknej, zielonej scenerii szkoły w Mieczysławowie i zgromadził zarówno uczniów, jak i nauczycieli oraz lokalną społeczność. Wszyscy mieliśmy okazję zjednoczyć się w imieniu ochrony środowiska, a przede wszystkim, miło spędzić czas. Był to wspaniały dzień, podczas którego mogliśmy zwrócić uwagę na potrzebę dbania o naszą planetę, jednocześnie ciesząc się przyrodą i wspaniałymi ludźmi wokół nas. Dziękuję wszystkim, którzy włożyli swój wkład w ochronę naszego środowiska i przygotowanie całego tygodnia oraz dzisiejszego pikniku. Dziękuje dyrekcji, nauczycielom i uczniom, którzy wzięli aktywny udział w organizacji Ekologicznego Tygodnia. Wasza praca i zaangażowanie pozwoliły na przeprowadzenie wielu wspaniałych działań, podczas których podkreśliliśmy wagę dbania o środowisko i naszą planetę. Mam nadzieję, że wydarzenie organizowane będzie cyklicznie – mówi Daniel Kowalik, Starosta Kutnowski.

– Podczas pikniku mieliśmy możliwość degustacji pysznych, zdrowych, ekologicznych przekąsek oraz napojów przygotowany przez Koło Gospodyń Wiejskich Żabiniec i Natalię Topólniak wraz z uczniami. Był także pokaz maszyn rolniczych, który przyciągnął wiele osób zainteresowanych obejrzeniem najnowszego sprzętu – dodaje Tomasz Walczewski, członek Zarządu Powiatu Kutnowskiego.

- R E K L A M A -

– Dziękuje wszystkim uczestnikom za przybycie i nauczycielom za zaangażowanie oraz pomoc w organizacji wydarzeń związanych z naszym Ekologicznym Tygodniem. Wasza praca i zaangażowanie były niezwykle ważne dla sukcesu naszej inicjatywy. Mam nadzieję, że nasze działania pomogą wzmocnić świadomość ekologiczną w naszej społeczności, a także zainspirują innych do podjęcia działań na rzecz ochrony środowiska. Dziękuje jeszcze raz wszystkim za udział w Rodzinnym Pikniku Ekologicznym i Ekologicznym Tygodniu. Bądźmy ekologiczni i dbajmy o naszą planetę razem! – dodał Dominik Królak, Dyrektor Szkoły.

Nie zabrakło także pokazu wozów strażacki, trampolin, konkursów i wielu broszur informacyjnych dotyczących dbania o środowisko.

(Starostwo Powiatowe w Kutnie)- R E K L A M A -

Polecamy:

Nie przegap: