Za nami turniej wiedzy „Poznajemy Senat RP”. Senator Błaszczyk pogratulował uczniom [ZDJĘCIA]

Za nami ogólnopolski turniej wiedzy „Poznajemy Senat Rzeczpospolitej Polskiej” dla szkół ponadpodstawowych. Turniej organizowany był we współpracy z Senatem RP składał się z trzech etapów: szkolnego, okręgowego i ogólnopolskiego.

- R E K L A M A -

Uczennica z II LO im. J. Kasprowicza w Kutnie, Amelia Stańdo po uzyskaniu najlepszego wyniku w okręgu, zakwalifikowała się do finału ogólnopolskiego turnieju wiedzy pn „Poznajemy Senat Rzeczypospolitej Polskiej”, który odbył się 18 kwietnia w Warszawie w gmachu Senatu RP.

Uczestnicy rozwiązywali test składający się z 40 pytań zgodnych z zakresem tematycznym. Amelia uzyskała 21 punktów na 25 możliwych. Wiedza, którą się wykazała jest naprawdę imponująca. Po zmaganiach konkursowych finaliści zwiedzili budynki Sejmu i Senatu oraz Zamek Krolewski.

- R E K L A M A -

„Serdeczne gratulacje dla wszystkich uczestnikom turnieju. Specjalne podziękowania kieruję również do nauczycieli-opiekunów przygotowujących młodzież do turnieju” – komentuje Senator RP Przemysław Błaszczyk.

Szkoły z Kutna, których uczniowie wzięli udział w turnieju:

- R E K L A M A -
  • Zespół Szkół Zawodowych Nr 2 im. dr. Antoniego Troczewskiego w Kutnie
  • II LO im. J. Kasprowicza w Kutnie
  • Zespół Szkół nr 1 im. Stanisława Staszica w Kutnie
  • Zespół Szkół Nr 3 im. Władysława Grabskiego w Kutnie

Ogólnopolski Turniej „Poznajemy Senat Rzeczpospolitej Polskiej” został zorganizowany pod patronatem Marszałka Senatu RP z okazji 100. rocznicy pierwszego posiedzenia Senatu II RP. Celem turnieju było popularyzowanie wiedzy na temat historii i funkcjonowania Senatu RP oraz poszerzanie wiedzy o roli i znaczeniu Senatu RP w polskim systemie konstytucyjnym, a także przybliżenie młodzieży ważnych postaci senatorek i senatorów II RP oraz parlamentarzystów sprawujących mandat senatorski po 1989 r.

informacja prasowa biura senatora Przemysława Błaszczyka
- R E K L A M A -

Polecamy:

Nie przegap: