reklama

Za nami wielka gala. Przyznano tytuły Wolontariusz Roku 2023 w Kutnie – ZDJĘCIA

36 wolontariuszy z Kutna zostało uhonorowanych tytułem Wolontariusza Roku 2023. Społecznicy otrzymali wyróżnienia podczas specjalnej gali zorganizowanej w czwartek (7 grudnia) w Kutnowskim Domu Kultury.

- R E K L A M A -

Nabór wniosków do tego zaszczytnego tytułu odbył się w listopadzie. Wówczas do Urzędu Miasta wpłynęło 40 zgłoszeń dla 36 osób. 12 z nich zostało złożonych przez mieszkańców Kutna, 3 przez instytucje z terenu Kutna i 25 przez organizacje pozarządowe. Opiniowała jest specjalna kapituła złożona z przedstawicieli Miejskiej Rady Pożytku Publicznego w Kutnie. Kapituła pozytywnie zaopiniowała wszystkie wnioski, a prezydent Kutna Zbigniew Burzyński zaakceptował wszystkie kandydatury przedstawione przez kapitułę.

Ostatecznie Prezydent Miasta Kutna przyznał tytuł „Wolontariusz Roku 2023” dla 36 osób:

- R E K L A M A -
 1. Agnieszka Bregier
 2. Dorota Ćwirko-Godycka
 3. Tomasz Dubacki
 4. Aurelia Dymkiewicz
 5. Robert Feliniak
 6. Alicja Franczyk
 7. Jolanta Gajda
 8. Bożena Gajewska
 9. Łukasz Gajewski
 10. Hanna Gontarek
 11. Teresa Janiak
 12. Dorota Jarczyńska
 13. Dorota Renata Jaśkowiak
 14. Danuta Kawka
 15. Marlena Kluk
 16. Elżbieta Komornicka
 17. Agnieszka Katarzyna Kuba
 18. Marek Kurnatowski
 19. Rafał Kusiak
 20. Kamila Kusiak
 21. Jadwiga Łuszczak
 22. Grażyna Majkowska
 23. Sławomir Małas
 24. Danuta Matczak
 25. Elżbieta Milczarska
 26. Tomasz Odorowski
 27. Agata Przygodzka
 28. Kacper Stanecki
 29. Agata Szydłowska
 30. Bożena Szymczak-Kańska
 31. Mirosław Tąsiorowski
 32. Paweł Trzciński
 33. Sylwia Zakrzewska
 34. Adrian Zieliński
 35. Andrzej Zielonka
 36. Elżbieta Żółtowska

― Serdecznie gratulujemy i dziękujemy za Waszą pracę na rzecz drugiego człowieka. 5 grudnia obchodzimy Międzynarodowy Dzień Wolontariusza. W Kutnie co roku z tej okazji wręczane są nagrody dla społeczników, którzy poświęcają swój wolny czas na niesienie pomocy, organizację różnego rodzaju przedsięwzięć i wydarzeń dla lokalnych społeczności czy promocję kultury i lokalnego dziedzictwa. Bardzo się cieszymy, że możemy docenić Wasze dokonania ― mówił na scenie prezydent Zbigniew Burzyński.

Osoby wyróżnione tytułem otrzymały z rąk prezydenta Miasta Kutno Zbigniewa Burzyńskiego, jego zastępców Jacka Boczkai i Zbigniewa Wdowiaka oraz Przewodniczącego Rady Miasta Kutno Mariusza Sikory pamiątkowy dyplom z podziękowaniem, rzeźbę aniołka wykonaną przez kutnowskich artystów Grażynę i Andrzeja Cichoń oraz róże. Wieczór uświetnił koncert w wykonaniu dzieci z sekcji wokalnej Młodzieżowego Domu Kultury w Kutnie przygotowany przez Katarzynę Karolak-Rojewską.

- R E K L A M A -

Podczas gali można było zakupić ręcznie zrobione ozdoby świąteczne wykonane przez podopiecznych Fundacji Niebieski Wiatrak i Stowarzyszenia „Jesteśmy dla Was”.

(UM Kutno, fot. Adam Pietrusiak)


- R E K L A M A -

Polecamy:

Nie przegap: