reklama
reklama
reklama
reklama

Zaatakował ekspedientkę nożem i młotkiem. Ukradł 4 tysiące, wpadł w ręce policji

38–latek z nożem i młotkiem napadł na jeden ze sklepów na terenie Łęczycy. Grożąc ekspedientce użyciem tych niebezpiecznych narzędzi zrabował ponad 4 tysiące złotych. Dzięki determinacji i skrupulatnej pracy kryminalnych z łęczyckiej komendy podejrzany trafił do aresztu.

Do przestępstwa doszło rankiem 31 grudnia 2021 roku w jednym z sklepów ogólnospożywczych na terenie Łęczycy. Policję zaalarmował przypadkowy świadek, który usłyszał wołanie o pomoc. Jak się okazało pół godziny wcześniej do placówki wszedł zamaskowany mężczyzna i grożąc ekspedientce nożem i młotkiem zażądał pieniędzy. Kiedy osiągnął zamierzony cel skrępował ręce kobiecie, zabrał jej telefon i klucze od sklepu, po czym zamknął ją w nim i uciekł.

- R E K L A M A -

– Na szczęście nie doznała ona obrażeń ciała, a poszukiwaniem sprawcy zajęli się policjanci z łęczyckiej komendy. Kryminalni traktując takie sprawy priorytetowo badali każdy wątek, który mógł ich naprowadzić na trop przestępcy. Wynik ich skrupulatnej pracy wskazał, że za zbrodnią stoi 38-letni mieszkaniec powiatu łęczyckiego – komentuje st. asp. Mariusz Kowalski z Komendy Powiatowej Policji w Łęczycy.

11 stycznia 2022 roku mężczyzna został zatrzymany na jednej z ulic Łęczycy. Następnego dnia usłyszał zarzut rozboju z użyciem niebezpiecznego narzędzia oraz kradzieży z włamaniem. Śledczy udowodnili mu, że tego przestępstwa dokonał na początku minionego roku a jego celem był domek letniskowy. Podejrzanemu grozi kara od 3 lat pozbawienia wolności. Prokurator skierowała już wniosek do sądu o tymczasowy areszt dla sprawcy tej zbrodni.

(Źródło: KPP Łęczyca)

- R E K L A M A -

Polecamy:

Nie przegap: