reklama
reklama

Zabezpieczono amfetaminę i marihuanę. Uderzenie policji w narkobiznes (FOTO)

Ponad 18 gramów amfetaminy i 16 gramów marihuany ujawnili policjanci z kutnowskiej komendy. Zatrzymano w tej sprawie dwóch mężczyzn w wieku 18 i 37 lat. Młodszy z nich odpowie za posiadanie narkotyków. Starszy za usiłowanie udzielania substancji psychotropowej. Za te przestępstwa narkotykowe może grozić kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

30 września 2021 roku kutnowscy policjanci pojechali w rejon jednego z bloków w Kutnie, gdzie jak wynikało z posiadanych przez nich informacji mogą pojawić się osoby handlujące narkotykami. Na miejscu funkcjonariusze podjęli obserwację vw passata, w którym siedział młody mężczyzna. W pewnym momencie ktoś podszedł do samochodu i przez otwarte okno usiłował coś przekazać kierowcy vw. Do transakcji jednak nie doszło z uwagi na spłoszenie. Policjanci natychmiast zareagowali i podeszli do auta.

- R E K L A M A -

Na widok policjantów mężczyźni zaczęli nerwowo się zachowywać. Podczas przeszukania przy jednym z nich jak się okazało 37-letnim mieszkańcu Kutna znaleziono 7 zawiniątek z białym proszkiem. Dało to podstawę do przeszukania mieszkań obojga mężczyzn.

W lokalu 37-latka mundurowi ujawnili kolejną porcję białego proszku. Wstępne badanie narkotesterem potwierdziło, że to amfetamina, której łącznie zabezpieczono ponad 18 gramów. W mieszkaniu 20-letniego kierowcy vw passata mundurowi ujawnili czarną saszetkę, w której znajdował się susz roślinny. Badanie narkotesterem w tym przypadku potwierdziło, że to marihuana o łącznej wadze ponad 16 gramów.

- R E K L A M A -

Policjanci ustalili także, że znaleziona w saszetce marihuana należy do jego 18 – letniego brata, który jeszcze tego samego dnia również został zatrzymany. 1 października 2021 roku 37 i 18-letni mieszkańcy Kutna usłyszeli zarzuty posiadania narkotyków co jest zagrożone karą pozbawienia wolności do lat 3. Dodatkowo 37-letni mężczyzna odpowie za usiłowanie udzielania substancji psychotropowej za co grozi do 10 lat pozbawienia wolności.

Źródło: Komenda Powiatowa Policji w Kutnie


- R E K L A M A -

Polecamy:

Nie przegap: