Zabezpieczono ponad 30 tysięcy „lewych” papierosów. Policja zatrzymała 21-latka

Ponad 31 tysięcy sztuk papierosów różnych marek bez polskich znaków akcyzy skarbowej i 5 kg tytoniu zabezpieczyli policjanci z wydziału dw. z przestępczością gospodarczą kutnowskiej komendy przy wsparciu funkcjonariuszy z KWP w Łodzi oraz Łódzkiego Urzędu Celno-Skarbowego. To efekt działań, jakie zostały przeprowadzone na terenie Kutna. Do sprawy zatrzymano 21-letniego mieszkańca Kutna. Grozi mu kara do 3 lat pozbawienia wolności oraz wysoka grzywna.

- R E K L A M A -

Policjanci z kutnowskiej komendy zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej monitorując środowisko przestępcze podejrzewali, że w jednym z mieszkań na terenie Kutna prowadzona jest działalność nielegalnego handlu papierosami.

19 października 2018 roku wspólnie z funkcjonariuszami KWP w Łodzi oraz Łódzkiego Urzędu Celno-Skarbowego obserwując mieszkanie, zauważyli mężczyznę z dużą torbą sportową na ramieniu wychodzącego z klatki. Policjanci przystąpili do legitymowania, mając podejrzenie, że posiada przy sobie nielegalne papierosy. Czujność mundurowych nie zawiodła. W torbie mężczyzna miał 170 paczek papierosów bez polskich znaków akcyzy. Ponadto podczas przeszukania mieszkania 21-latka, funkcjonariusze znaleźli prawie 1400 paczek papierosów bez polskich znaków akcyzy oraz 5 kg tytoniu. Łącznie zabezpieczono ponad 31 tysięcy sztuk papierosów bez polskich znaków akcyzy i 5 kg tytoniu.

- R E K L A M A -

Wstępne obliczenia wskazują, że z tytułu niezapłaconego podatku akcyzowego Skarb Państwa mógł zostać narażony na uszczuplenie w wysokości ponad 39 tysięcy złotych. Mężczyzna został zatrzymany w policyjnym areszcie. Tego samego dnia usłyszał zarzut za paserstwo akcyzowe. Grozi za to kara nawet do 3 lat pozbawienia wolności oraz wysoka grzywna.

źródło: KPP Kutno

- R E K L A M A -

Polecamy:

Nie przegap: