Wiadomości KutnoSportZagrali jak za dawnych lat. Wyjątkowy mecz Retro Ligi na "Kutnowiance" (FOTO)

Zagrali jak za dawnych lat. Wyjątkowy mecz Retro Ligi na „Kutnowiance” (FOTO)

W weekend na boisku "Kutnowianki" przy ul. Oziębłowskiego można było poczuć się jak w wehikule czasu. Wszystko za sprawą meczu piłkarskiego Retro Ligi, w którym WKS 37PP Kutno zmierzył się z WKS Grodno (Kozienice).

Przy pięknej słonecznej pogodzie drużyny rozpoczęły zmagania od wysłuchania Mazurka Dąbrowskiego zagranego przez Stowarzyszenia Clonovia. Spotkanie uświetnił komentarz Pana Jerzego Papiewskiego. Zespół z Kozienic przyjechał do Kutna w jedenastu zawodników.

- Reklama -

Po kilku minutach, niestety jeden z piłkarzy WKS Grodno doznał kontuzji po zderzeniu z graczem kutnowskim i nie mógł kontynuować dalej spotkania. Do końca meczu drużyna z Kozienic grała w osłabieniu, a mimo to jako pierwsza strzeliła bramkę na 0:1 otwierając wynik spotkania. Po 10 minutach WKS 37pp wyrównał wynik. Pierwsza połowa zakończyła się remisem 1:1.

- Reklama -

W drugiej części spotkania zmęczenie wzięło górę, a mimo to zawodnicy z WKS Grodno pokazali swój charakter, przez cały mecz nie odpuszczali walki o każdą piłkę. Ostatecznie po 90 minutach mecz zakończył się wynikiem 5:1 dla WKS 37 PP Kutno.

WKS 37PP Kutno – WKS Grodno (Kozienice) – 5:1 (1:1)
25′ Daniel Wójcik (Grodno)
36′ Radosław Saganiak (37pp)
50′ Jakub Bożym (37pp)
53′ Andrzej Grzegorek (37pp)
70′ Kamil Miszczak (37pp)
87′ Kamil Miszczak (37pp)

- Reklama -

WKS 37PP Kutno: Andrzej Jóźwiak, Przemysław Chmurski, Andrzej Grzegorek, Michał Janakowski, Jacek Świderski, Kamil Miszczak, Tomasz Karczewski, Krystian Strzelecki, Krystian Gołębiowski, Jakub Bożym, Konrad Lebiedowicz, Tomasz Rajski, Marek Skowron, Tomasz Kuleczka, Tomasz Wojda, Waldemar Uściński.

Cały mecz w bramce drużyny z Kutna rozegrał – Krystian Gołębiowski

WKS Grodno: Mateusz Zając, Daniel Wójcik, Grzegorz Seremak, Jakub Gębczyk, Marek Czyż, Mateusz Liszewski, Paweł Górnicki, Tomasz Rutkowski, Sebastian Bartnik, Tomasz Sadowy, Andrzej Czaplarski.

Cała drużyna składa również podziękowania MOSIR Kutno za przygotowanie i użyczenie boiska, Grupie Ratownictwa Medycznego OSP „Dąbrowszczak” za obsługę medyczną wydarzenia, Łódzkiemu Związkowi Piłki Nożnej za zapewnienie obsady sędziowskiej, Stowarzyszeniu Clonovia za oprawę muzyczną oraz niezastąpionemu Jerzemu Papiewskiemu za komentarz.

Wydarzenie zrealizowane zostało w ramach projektu „Historia kutnowskiej piłki nożnej na przykładzie Wojskowego Klubu Sportowego 37 Pułku Piechoty”. Zadanie publiczne jest finansowane ze środków budżetu Miasta Kutno.

źródło: WKS 37 PP
- Reklama -
reklama

Nie przegap:

reklama

Przeczytaj także inne wiadomości z Kutna i okolic: