Zajęte wszystkie respiratory, niedobory w personelu – ciężka sytuacja w szpitalu w Kutnie

Sytuacja w kutnowskim szpitalu jest nie do pozazdroszczenia. Jak przekazał posłowi Jońskiemu prezes KSS Andrzej Pietruszka, w placówce występują duże niedobory w personelu, a na dodatek zajęte są już wszystkie respiratory!

Jak poinformował posła Jońskiego dyrektor Kutnowskiego Szpitala Samorządowego Andrzej Pietruszka (po kontroli poselskiej), obecnie występują niedobory kadrowe w poszególnych grupach zawodowych i niemożność świadczenia pracy z powdu trwających zwolnień lekarskich, odbywania kwarantanny. Również zdecydowana większość pracowników miała złożyć wypowiedzenia umów o pracę i nie świadczy pracy (przebywa na zwolnieniach lekarskich).

- R E K L A M A -

Zabezpieczenie obsady kadrowej w systemie 24-godzinnym w kutnowskim szpitalu przedstawia się następująco: lekarze – 9, pielęgniarki – 18, położne – 3, sanitariusze – 2, obsługa sprzątająca – 5.

Ponadto w kutnowskim szpitalu wszystkie respiratory (6) są zajęte z powodu leczenia pacjentów zakażonych wirusem SARS-CoV-2.

- R E K L A M A -

Jak informuje prezes KSS Andrzej Pietruszka, w październiku szpital otrzymał od Wojewody Łódzkiego i Urzędu Marszałkowskiego w Łodzi środki ochrony osobistej dla personelu medycznego, a także środki do dezynfekcji rąk oraz powierzchni.

„Personel medyczny jest na bieżąco szkolony w zakresie opieki nad pacjentami zakażonymi wirusem SARS-CoV-2. Korzystamy również z pomocy lekarzy specjalistów z zakresu chorób zakaźnych, pracujących w Wojewódzkim Specjalistycznym Szpitalu im. dr Władysława Biegańskiego w Łodzi” – informuje prezes Andrzej Pietruszka.

- R E K L A M A -

Polecamy:

Nie przegap: