reklama

Zakrwawiony złodziej wpadł w szpitalu. Grozi mu do 15 lat więzienia

Sukcesem zakończyły się czynności prowadzone przez kutnowskich funkcjonariuszy w dotyczące zatrzymania sprawcy kradzieży z włamaniem. Jak się okazało, zatrzymany 30-letni mężczyzna to recydywista, który miał już na swoim koncie szereg innych kradzieży z włamaniem na terenie Kutna.

- R E K L A M A -

W nocy z 10/11 lutego 2024 roku dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Kutnie otrzymał zgłoszenie o włamaniu do jednego ze sklepów osiedlowych na terenie miasta. Sprawca miał dostać się do wnętrza sklepu przez okno, wybijając uprzednio szybę. Na miejscu ustalono, że dokonał on kradzieży pieniędzy w kwocie ponad 5000 złotych oraz towaru m.in. papierosów i alkoholu. Pozostawił po sobie mnóstwo śladów krwi, które jak się później okazało były następstwem okaleczenia podczas wybijania szyby.

― Policjanci szybko zorientowali się, że sprawca mógł udać się do szpitala z uwagi na poniesione obrażenia. Nie pomylili się. Po przybyciu do szpitala w Kutnie ich uwagę na poczekalni zwrócił około 30-letni mężczyzna, którego obrażenia wskazywały na to, że to on mógł dokonać włamania. Mężczyzna przyznał się do czynu. Został zatrzymany. W trakcie prowadzonych dalszych czynności procesowych policjanci odzyskali skradzione pieniądze i towar ― mówi mł. asp. Katarzyna Wasiak z Komendy Powiatowej Policji.

- R E K L A M A -

Ustalono, że mężczyzna był też sprawcą innych kradzieży, które miały miejsce na terenie Kutna w ostatnim czasie, oraz że był wcześniej karany za podobne przestępstwa. Na podstawie zebranego materiału dowodowego śledczy przedstawili mężczyźnie w sumie 5 zarzutów dotyczących kradzieży, kradzieży z włamaniem, oraz usiłowania kradzieży.

Decyzją sądu zatrzymany mężczyzna został tymczasowo aresztowany na 3 miesiące. Z uwagi na to, że w przeszłości odbywał on karę pozbawienia wolności za podobne przestępstwa, teraz odpowie w warunkach recydywy, za co może mu grozić kara do 15 lat pozbawienia wolności.

(KPP Kutno)

- R E K L A M A -

Polecamy:

Nie przegap: