reklama
reklama

Zalety stosowania szkła w aranżacjach wnętrz

Szkło jest bardzo chętnie wykorzystywane zarówno w projektowaniu wnętrz biurowych jak i mieszkaniowych. W tym artykule podpowiadamy dlaczego warto zastosować w swoim mieszkaniu rozmaite rozwiązania uwzględniające ten fascynujący budulec – szkło.

- R E K L A M A -

Zastosowanie szkła to bardzo dobry sposób na optymalne doświetlenie mieszkania. Stosujemy je także by optycznie powiększyć wnętrza. Szkło może być także fascynującym elementem dekoracyjnym, często wykorzystywany jest także w produkcji przedmiotów codziennego użytku. Oczywiście szkło wykorzystuje się przede wszystkim do produkcji okien oraz luster.

Szklane ściany i drzwi

- R E K L A M A -

Dlaczego stosuje się zabudowy szklane wewnątrz budynków? Na pewno każdy się zgodzi z tym, że budynki oraz wnętrza z wykorzystaniem dużej ilości tafli szkła wyglądają nowocześnie, designersko. Szklane ściany bardzo chętnie wykorzystują w swoich mieszkaniach miłośnicy jasnych i przestronnych wnętrz. Szklane ścianki działowe sprawiają bowiem, że każde pomieszczenie wewnątrz budynku (nawet to bez okien) może być optymalnie doświetlone światłem dziennym (szkło ma 100% przepuszczalność światła). Szklane ściany prezentują się szczególnie zjawiskowo w połączeniu z dodatkowym, różnobarwnym oświetleniem.

Do wykonywania szklanych zabudów wykorzystuje się specjalne hartowane szkło. Charakteryzuje się ono tym, że w przypadku stłuczenia rozpada się na drobne, nieostre kawałki, które nie stanowią zagrożenia dla ludzi znajdujących się w pobliżu. Szkło hartowane jest także dużo wytrzymalsze w porównaniu z tradycyjnym szkłem. Są stosowane nie tylko jako zabudowy szklane, ale także między innymi w kabinach prysznicowych oraz parawanach nawannowych. Szklane ściany i drzwi znakomicie sprawdzają się w tak modnych obecnie minimalistycznych, modernistycznych wnętrzach.

- R E K L A M A -

Lustra

Lustra w takiej czy innej formie towarzyszą ludzkości od tysiącleci. Cóż można napisać o lustrach? Okazuje się, że bardzo wiele! Lustro pełnić nie tylko rolę praktyczną, dobrze dobrane do projektu aranżacji może też ogromnie wpłynąć na ostateczny design. Dzięki obecnym zaawansowanym technologiom obróbki i cięcia szkła, lustra mogą przybierać najróżniejszą formę oraz wybarwienie. Niezależnie od tego jaki rodzaj aranżacji zaplanowałeś w swoim mieszkaniu, lustro zawsze będzie się dobrze wpisywać w projekt. Jakiego typu lustra wykorzystywane są w projektowaniu wnętrz?

Rodzaje luster stosowanych w mieszkaniach:

  • lustra różnych kształtów
  • lustra w różnych barwach
  • lustra w ramach lub bezramowe
  • lustra z fazowaniem wzdłuż linii brzegowej lub nie
  • lustra wiszące lub stojące
  • lustra wykonane w określonym stylu: typowe lub stylizowane
  • lustra o różnej grubości

Kompleksową ofertę luster na wymiar znajdziesz na stronie internetowej Pan-Szklarz.pl.

Na prawdę trudno jest wyczerpać temat zastosowania szkła w aranżacjach wnętrz. Obecnie ze szkła możemy wykonać nie tylko ściany, drzwi czy lustra i szyby. Ze szkła wykonuje się także balustrady i schody, panele ścienne a nawet podłogi.

Obecnie bez problemów można zamówić dowolne elementy szklane wykonane ściśle według indywidualnych preferencji. W tym celu najlepiej jest skorzystać z oferty lokalnej firmy szklarskiej.

- R E K L A M A -

Polecamy:

Nie przegap: