Zalety tapet dekoracyjnych

- przewiń w dół, aby przeczytać resztę artykułu -

Na temat zastosowania tapet w aranżacji wnętrz jest wiele zarówno pozytywnych jak i negatywnych opinii. Mimo wszystko naprawdę bardzo wiele osób decyduje się na zakup tapety do mieszkania, dlaczego? Po prostu – tapety ścienne mają mnóstwo zalet! W tym artykule pokrótce przedstawimy niektóre z nich.

- przewiń w dół, aby przeczytać resztę artykułu -

Ogromna różnorodność tapet ściennych

Niewątpliwie jednym z najbardziej zachęcających czynników jest fakt, że mamy do dyspozycjij naprawdę ogromną liczbę przeróżnych najfantazyjniejszych wzorów. Dzięki temu bez problemu możemy nadać wnętrzu jakąś charakterystyczną tematykę. Na przykład dzięki fototapetom przedstawiającym różne piękne widoki, możemy tworzyć wnętrza nawiązujące do nadmorskich plaż, tropikalnych lasów, lodowców, wulkanów… cokolwiek ci się zamarzy! Wielu producentów fototapet umożliwia nawet wydruk tapety ściennej z naniesioną własnoręcznie przez nas wykonaną fotografią, lub wykonanym wzorem. Przyznamy, że jeśli zależy nam na możliwie maksymalnej personalizacji wnętrza, to rozwiązanie jest najlepsze. Możemy na przykład nanieść na ścianę zdjęcie z niezapomnianej wycieczki, albo nawet samego siebie :).

- przewiń w dół, aby przeczytać resztę artykułu -

Obecne możliwości technologiczne są ogromne, możliwe jest zatem wyprodukowanie tapet z rozmaitych materiałów. Bardzo popularne obecnie są na przykład tapety winylowe na podkładzie flizelinowym. Ogromną zaletą tych tapet jest niepodatność na wodę i rozmaite czynniki atmosferyczne. Dzięki temu taka tapeta nie odbarwia się tak szybko jak tapeta papierowa. Jak dowiadujemy się od fachowców ze sklepu internetowego InneTapety – tapety winylowe bez problemu możemy zatem stosować w takich wnętrzach jak kuchnia czy nawet łazienka. W temacie tapet winylowych warto też wspomnieć, że właśnie na ten rodzaj tapet ludzie decydują się chyba najczęściej ze względu na ich łatwą aplikację na ścianie. Tapeta winylowa na flizelinie nie deformuje się pod wpływem mokrego kleju, dzięki czemu łatwiej jest ją położyć na ścianie naprawdę dokładnie. Najwyższej jakości tapety ścienne wykonywane są nawet z niezwykle wytrzymałego włókna szklanego – taka tapeta jest bardzo łatwa w utrzymaniu czystości, jest też naprawdę wyjątkowo wytrzymała.

Fascynujące możliwości dają także bardzo popularne obecnie tapety 3d. Są to tapety, na których została naniesiona grafika tworząca iluzję głębi. Dzięki temu możemy stosunkowo tanim kosztem wykonać aranżacje wnętrz, które normalnie byłyby dużo bardziej kosztowne, na przykład wnętrze industrialne z elementami starych cegieł, betonu czy podrdzewiałych metalowych elementów – wystarczy bowiem po prostu dobrać odpowiednią tapetę. Tapeta 3d pozwala także na optyczne powiększenie wnętrza – możemy na przykład wybrać tapetę z oknem, z którego rozpościera się widok na piękną okolicę, albo tapetę z tunelem, schodami, itp.

- przewiń w dół, aby przeczytać resztę artykułu -

Na koniec warto wspomnieć jeszcze o tapetach, które wspaniale wpisują się w aranżacje pokoi dziecięcych i młodzieżowych. Na pewno wielu dziewczynkom spodoba się tapeta ścienna z jej ulubionymi postaciami z bajek, chłopcom zapewne przypadną do gustu z kolei tapety z samochodzikami, lokomotywami, ulubionymi bohaterami z kreskówek czy jakieś wielobarwne grafiki.

Artykuł opracowany przy współpracy ze sklepem internetowym DobreTapety.pl.

- przewiń w dół, aby przeczytać resztę artykułu -
Ostatnio dodane: